Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İtalya: Göl hayatı çok havalı

  • Listed: 10 Ekim 2017 18:05

Description

Yemyeşil bahçeli saray villaları kıyılarını çiziyor ve odak noktası, güzel Duomo’nun (katedral) egemen olduğu güney batı ucunda yer alan kalabalık olan Como antik kentidir.
Como, çeşitli restoranlar, su sporları, tenis, yakındaki kayak ve birçok golf sahası ile akıllı, kentsel yaşamın tüm zevklerini ve çevresindeki tatil evleri satın alan çok sayıda insanı sunmaktadır.
Cluttons Italy’den Roger Coombes, “Como, yüzlerce yıl önce Alplerin ticaret yollarının Lombardiya’nın zengin ovaları boyunca geliştiği tarihi bir merkez” dedi.
Eski kentin kalbinde, görkemli Duomo 1013 yılına dayanıyor.
Yapısına yüzyıllar boyunca dahil edilen çeşitli mimari tarzlar – Gotik, Rönesans ve Barok bir dokunuş – şehrin zengin ve çeşitli geçmişinin ifadeleridir.

    Ana meydanda haftanın üç günü bir cadde pazarı var ve kültür severler için bir tiyatro, bir opera binası ve bir asırlık ipek müzesi var. Como hala İtalya’nın ipek üretiminin merkezi.
Como kasabasının kalbinde, 250.000 € (£ 218,000) olan Como kasabasında, 350.000 € (£ 305,000) dan başlayan stüdyo daireler ve Cluttons, yakındaki Cernobbio’daki göle bakan yamaca bakan iki ve üç yatak odalı dairelerden oluşan bir seçkiye sahiptir. 470.000 € (410.000 £) tutarında. Tümünün terasları, bazılarının özel bahçeleri var ve ormanlık alanlarla çevrilidir.
Muhteşem tonlar ve parke döşeme ile kaplı, otantik, 19. yüzyıldan kalma bir dekorasyona sahip, eski bir kır evinde yer alan ve birinci katta bulunan bu büyük daire, Knight Frank’ın Rupert Fawcett’inden 530.000 € (462.000 sterlin) bedelle satılmaktadır.

    Bay Fawcett, “Son bir yılda fiyatlarda yüzde 10’luk bir düşüş oldu, ancak son zamanlarda İtalya’da ikinci ev olarak şehir merkezi daireleri için artan bir talep geldi. Bugünün alıcıları, ulaşım bağlantılarına ve restoranlara ve dükkanlara yürüyerek ulaşma imkanına erişmek istiyor.
“Gölün batı bacağı en çok talep görüyor, çünkü şehrin mükemmel demiryolu ve karayolu bağlantılarına en iyi erişimi var.
“Como Gölü’nün doğal güzelliği ve keyifli villaları ve bahçelerinin yanı sıra, yüzyıllar boyu ipek üretimi için ünlü olan bölge; Göl kıyısında keşfedilecek keyifli Romanesk kiliseleri de var. ”

    Casa Travella’nın Linda Travella, müşterileri arasında vurgunun değiştiğinin farkındadır. Dedi ki: “Geleneksel olarak, Como İngilizleri cezbetmiştir. 23 yıldır istikrarlı bir alıcı akışı yaşadım, ancak insanlar kent imkanlarına daha yakın olmak istiyorlar.
“Büyük köylerden bazılarının çoğu Como’nun 15 dakika içinde uygun. Como’daki kiralık pazar, 2009 kira bedelleri ile karşılaştırıldığında 2008 yılına oranla yalnızca yüzde 10’luk bir düşüşle çok iyi bir performans gösteriyor. Soruşturma sayısı Ocak 2009’dan yüzde 50 arttı.
“Göl manzaralı iki yatak odalı bir daire için kiralama, yüksek sezonda haftada 600 € 800 € (523 £ – 698 £) aralığında bir şey olabilir.

    “Piyasa ciddi teklifler için bazı fiyat indirimleri ile istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Como’da bir ev sahibi olmanın herhangi bir dezavantajı olup olmadığı sorulduğunda belki de soğuk olabilecek kış havasını söyleyebilirim. Ancak Como’nun sunduğu her şeyden ötürü, alıcılarla ilgilenmeme eğiliminde. ”
Bayan Travella, Tremezzo’daki bir 19. yüzyıl villasında, 155.000 € (135.000 £) mal olan iki yatak odalı çatı katı daire de dahil olmak üzere, satılık, çeşitli iyi fiyatlı evlere sahiptir.
Göl, beş dakikalık yürüme mesafesinde olup, burada 15 dakikalık bir hidrofoil sürüşünü Como’ya kadar alabilirsin.
Restore edilmiş bir binada, göl kenarından kısa bir yürüyüş mesafesinde, merkezi Como’dan otobüsle yaklaşık 10 dakika uzaklıkta bir dizi daire de var. Bir balkona sahip birinci katta bulunan iki odalı bir daire € 250,000 (£ 218,000) ‘dir.

    Alıcılar, kalıcı bir hamleden sonra orijinal art nouveau’su ile 1909’da inşa edilmiş olan Liberty Villa’daki yeni dönüştürülmüş bir daireyi tercih edebilir.
Restore edildikten sonra, her biri etkileyici manzara sunan dört adet dört yatak odalı özel alan olacak ve önemli mahremiyet sağlamak için üç dönüm olgun alana yerleşti.
Üçü satılıyor ancak dördüncüsü Ultissimo Londra’daki Paul Belcher aracılığıyla satılıyor.
Bay Belcher şunları söyledi: “Bu daire sadece bir başka ev ile büyük bir sonsuzluk havuzunu paylaşıyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.