Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İngiltere’nin çatışmasını kaçırmak için Byrne’i yasakladı

  • Listed: 11 Ekim 2017 05:05

Description

Byrne, geçen Cumartesi günü Leicester üzerinden Ospreys’in Heineken Kupası zaferi sırasında 16. oyuncu olarak kısa bir görüntüsünü takiben suistimal suçlamasıyla iki haftalık bir askıya alma görevinde bulunmalı.
Bugün Dublin’de oturan bağımsız bir Avrupa Rugby Kupası disipliner komitesi, suistimale şikayette bulunmaktan suçlu bulunmalarını müteakip 25,000 avro para cezasına çarptırıldı.
Ancak disiplin kurulu, burada “maçta herhangi bir maddi etki” bulunmadığına karar verdi. Sonuç bu nedenle duruyor ve Ospreys, 10 Nisan’daki bu sezonun Heineken Kupası çeyrek finallerinde Biarritz ile bir araya gelecek.
Yönetim kurulu başkanı Peter Wheeler ve başkan Peter Tom liderliğindeki Leicester, Swansea Liberty Stadyumunda yapılan ikinci yarıdaki olaydan sonra ERC ile resmi bir şikayet etti.
Ancak Kaplanların oynanacak oyun umudunu kesildi.
Kanlı bir ayak parmağıyla gidip yerine, Sonny Parker’in yerini alan Byrne, üç dakika sonra Ospreys takım arkadaşlarının hiçbiri gitmeden geri döndü.
Maçın hakemi Alan Lewis bir Ospreys dokunsal çizgisinde resmi yetkiliyi kovarken, Kaos da dokunmatik çizgide hüküm giymişti, oysa Ospreys’e geçici olarak ekstra bir oyuncu yerleştirmesi gereken cezayı Leicester’e vermedi.
ERC, yaptığı açıklamada, “Bağımsız Disiplin Kurulu, Bay Byrne’ın hakemin izni olmaksızın tekrar sahaya girdiğini ve oyunun bu izne ihtiyaç duyduğunu bildiğini veya bilmesinin gerektiğini tespit etti.
“Komite, bunun, Heineken Cup 2009/10 turnuva kurallarının bir parçasını oluşturan ikame protokolünü açıkça ihlal ettiğini ve kulübün böylesi bir ihlalin gerçekleşmediğinden emin olmak için daha fazlasını yapabileceğini tespit etti.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.