Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İngiltere’de terör tehdidi seviyesi ciddi derecelendirildi

  • Listed: 10 Ekim 2017 21:55

Description

Ev Sekreteri Alan Johnson, söz konusu hareketi açıklarken, tehdidin artmasına rağmen bir saldırının yakın olduğunu öngören herhangi bir istihbarat bulunmadığını söyledi. Ancak insanları uyanık olmaya çağırdı.
Önümüzdeki hafta Londra’da yapılacak büyük çaplı bir terörle mücadele konferansının öncesinde geldiğini belirtmekle birlikte, bunun Noel Günü uçak bombası planına ya da başka bir olaya özel olarak bağlantılı olmadığını da sözlerine ekledi.
Johnson, “Müşterek Terörizm Analiz Merkezi (JTAC), uluslararası terörizmden Birleşik Krallık’a olan tehdidi ciddi seviyeden şiddetliye yükseltti.
“Bu, bir terörist saldırı olasılığı yüksektir, ancak bir saldırının yakın olduğunu önermek için bir istihbarat olmadığını vurgulamalıyım.
“JTAC tehdit seviyesini sürekli gözden geçirme altında tutmakta ve kararlarını İngiltere’deki ve dışındaki uluslararası terörist grupların niyeti ve yetenekleri de dahil olmak üzere geniş bir yelpazedeki faktörlere dayandırmaktadır.”
“En yüksek güvenlik uyarı kritiktir ve bu bir saldırının yakında olacağı anlamına geliyor ve biz bu seviyede değiliz” dedi.
Bakan, Noel’deki Detroit’teki bir uçağa bombalı saldırı düzeninin başarısız olduğu iddia edilen havacıyı korumak için daha fazla önlem alındığını söyledi.
“Bu ülkede çok yetenekli ve çok odaklı bir terörle mücadele tesisimiz var ve insanlar bununla güvence altına alınmalıdır.”
Noel günü bombası, terörle mücadelenin odak noktasını, şüpheli Ömer Faruk Abdulmutallab’ın patlayıcı madde tedarik ettiği iddia edildiği Yemen’e taşıdı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.