Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İngiltere itfaiyecileri Haiti kızını kurtarıyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 11:20

Description

Genç kız başkent Port-au-Prince’teki moloz yığınlarının altında sıkıştı ve yıkıcı deprem sonrasında 64 kişilik ekibin ilk tam gün kurtarıldı.
Yangın ve kurtarma ekibinin baş sorumlusu Mike Thomas şunları söyledi: “Bu bizim için herkese gerçek bir destek, bunun için biz bu işi yapıyoruz .Gizli korkunç şartlarda çalıştığımız koşullar. Yöre insanlarının yiyecekleri yok ve su ve birden fazla acı çekiyor “dedi.
Kurtarıcılar, başarının “yüksek sıcaklıklarda uzun ve zor bir operasyon” sonrasında geldiğini söyledi. Uluslararası Kalkınma Dairesi, genç kızın şu anda tıbbi tedavi gördüğünü söyledi.
Uluslararası Kalkınma Sekreteri Douglas Alexander, “Bu harika bir haber, İngiltere’deki herkesin Haiti’nin ihtiyaç duyduğu bu cesur itfaiyecilerin yaşamsal ve tehlikeli işlerine gurur duyacağımı biliyorum, gerçekten ilham verici” dedi.
Öte yandan, Afet saldırısı altındaki Haiti’de kayıp İngiliz bir kadın akrabaları, kurtarıcıların umutsuzca moloz arasında kurtulanları aradıklarından en kötülerinden korktuklarını söyledi.
59 yaşındaki Birleşmiş Milletler çalışanı Ann Barnes, Salı günü meydana gelen ve yaklaşık 50 bin ölü bulunan depremde çöktüğü binadan bu yana kimliği belirsiz.
Irene Marquet, “harika” kızkardeşinin Haiti’nin başkenti Port-au-Prince’deki BM karargahının molozları arasında gömüldüğüne inandığını söyledi.
“Kesin iz yok, bu korkunç” dedi. Umutlu kalmak isteyen ancak zaman geçtikçe giderek zorlaştı. Bildiğim tek şey, deprem anında 2. katta olduğunu söyledi. Ana bina, molozda hâlâ orada olması gerekir ki bu da bilmek çok zor bir şeydir, her şeyin yapılmakta olduğuna inanıyorum, ancak çaresizdir, kesinlikle korkunç bir iz kalmamıştır “dedi.
Kızıl Haç, ölüm masrafının 45.000 ila 50.000 arasında olduğu tahmininde bulundu, ancak milyonlarca kişi yaralanmış, yetim kaldığı veya evsiz kalmasından korkuyor. Yardım görevlileri sokaklarda ceset yığını ve ölüler arasında uyuduk çocuklar gördüklerini bildirirken, acı çekenler akrabalarını molozdan çıplak elleriyle kazmaya çalışıyorlardı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.