Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

İngiltere işsiz ‘2013’te 3 milyona çıkacak

  • Listed: 30 Mart 2018 22:39

Escort İlan Açıklaması

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı’ndan gelen sert bir tahmin, Avrupa’nın zaten durgunlukta olduğunu ve İngiltere’nin gelecek yılın başında izleyeceğini söyledi.
İngiltere’nin işsiz toplamının, şu an ile 2013 arasında 400.000 kişi daha yükseldiği için, üç milyon engelle karşılaşması bekleniyor.
OECD tahmini, George Osborne’un Sonbahar Bildirisini bugün ortaya çıkarmasıyla geliyor. Şansölye, ekonomiyi tekmelemek için bir önlem taslağı yayınlayacak. İngiltere’nin spluttering ekonomisi için “hızlı düzeltme” yapılmadığı konusunda ısrar etti ve açık azaltma planlarını değiştirmeyeceğini söyledi.
OECD, İngiltere’nin Gayri Safi Yurtiçi Hasılasının 2011 yılının son çeyreğinde ve 2012’nin ilk çeyreğinde daralacağını söyledi – ilk kez Birleşik Krallık için çift dipli bir durgunluk öngördü.

    İhracatta zayıf talep, kemer sıkma tedbirleri ve tüketici harcamalarındaki sıkıntıdan etkilenerek, zayıflayan ekonominin 2012 yılında yüzde 0,8’lik bir önceki tahminden aşağıya doğru yüzde 0,5 oranında büyüyeceğine inanıyor.
OECD ayrıca, işsizlik oranının – şu anki yüzde 8,3 ‘ü 1996’dan bu yana en yüksek – 2013 yılında yüzde 9’ a yükseleceğini ve iş dünyasının bankacılık krizinden sonra yaşanan durgunluktan daha kötü bir darbe aldığını söyledi. İngiltere Merkez Bankası’ndan daha fazla parasal genişleme – para basmanın – “garanti” edileceğini söyledi.
Ayrı bir gelişmede, İngiltere valisi Mervyn King, milletvekillerine önümüzdeki altı ayda büyümenin düz ya da sıfıra yakın olacağını söyledi.

    O, OECD raporunu henüz okumadığı Hazine Seçim Komitesine verdiği demeçte, “Yakın vadede çıktı büyümesi görünümü, üç ay öncesine kıyasla çok daha zayıftı” dedi.
Bay Osborne’un, daha sonra bugün Parlamentoya hitap ederken işletmelerin borç para almasına yardımcı olmak için bir “kredi hafifletme” programı duyurması bekleniyor.
OECD, çöküşün önceki resesyonlarla karşılaştırıldığında mütevazı olacağını ve ekonominin iki çeyrek düşüşün ardından toparlanmaya başlayacağını söyledi.
2013 yılında GSYH büyümesinin yüzde 1,8 olmasını bekliyor. Ancak, avro bölgesi borç krizinin bankacılık sektörüne yönelme ve güveni zayıflatma potansiyeline sahip olması nedeniyle düşüşün tahmin edilenden daha derin olabileceği konusunda da uyardı.

    OECD, mali sistemi desteklemek için bankalara daha fazla para pompalamak için gerekli olabileceği konusunda uyardı. Şansölye ayrıca harcama kesintilerini azaltmayı düşünebilir.
Ancak, orta vadeli hedeflerin karşılanmasını sağlamak için daha sonra kemer sıkma tedbirlerini artırmaya devam etmesi gerektiği konusunda uyardı.
Bay Osborne, dün küresel ekonomik iklimin “zorlu” olduğunu kabul etmesine rağmen, Hükümetin “bizi borçtan çıkarmak için biraz daha fazla borçlanamayacağını” ısrarla vurguladı.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.