Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

İngiltere, 20 milyon sterlin değerinde sarımsak vergisi faturasıyla karşı karşıya

  • Listed: 30 Mart 2018 21:27

Escort İlan Açıklaması

Sarımsak ithalatı için ödenmemiş ödediği iddia edilen milyonlarca liralık bir AB faturasını (kötü) nefesten uzak tutmak yeterlidir.
Birleşik Krallık Hükümeti, iki ay içinde 20 milyon sterlinini devretmek veya yasal işlem yapmak için bir Avrupa Komisyonu ultimatomu almıştır.
Wrangle, AB dışından donmuş sarımsak ithalat fiyatlarının taze sarımsak oranlarından daha düşük olması gerçeğinden daha fazla.
Komisyona göre, İngiltere makamları, AB gümrük kurallarına aykırı olarak, Çin’den gelen taze ürün ithalatında dondurulmuş sarımsak için uygulanan düşük oranı dikkatsiz bir şekilde uygulamaya koydular.
Bir Komisyon açıklamasında şöyle demiştir: “2005 ve 2006 arasında, İngiltere gümrük makamları Çin Halk Cumhuriyeti’nden yanlış sarımsak belgelerine tabi tutarak taze sarımsak ithalatına izin verdiler. İthal edilen malların ithal ithalat vergisinin önemli ölçüde daha düşük olduğu dondurulmuş sarımsak olduğunu hatalı olarak belirttiler.
“Komisyon, yetki belgelerini verirken İngiltere makamlarının gerekli özeni göstermediklerini ve doğru miktarda görev almayı başaramadıklarını düşünmektedir. Bu nedenle, AB bütçesine yaklaşık 20 milyon £ zarardan mali olarak sorumlu tutulmaktadırlar.”
AB üyesi olmayan ülkelerden gelen malların ithalatından sorumlu olan tüm gümrük vergileri, AB adına üye devletler tarafından toplanır ve her üye ülkenin yıllık katkılarının bir parçası olarak ortak AB bütçesine ödenir. Bu görevlerden toplanan toplamın dörtte biri, toplama masraflarını karşılamak için ulusal otorite tarafından geri alınır.
AB kasalarına bu tür katkılar, 27 ulusal memur tarafından sunulan toplam yıllık miktarın yaklaşık% 12’sini oluşturmaktadır.
Komisyon açıklamasında şöyle demiştir: “Komisyon ortak AB menfaatini korumaya kararlıdır. Bütün üye devletlerin adil muamelesi sağlanmalıdır. Eğer bir üye devlet AB bütçesine borçlu olduğu tüm parayı sunamazsa, diğer üye devletlerin sonuç olarak daha fazla öde.
Hata, 2006 yılının Temmuz ayında AB’nin sahtekârlıkla mücadele birimi olan OLAF’ın personeli tarafından yapılan bir inceleme sırasında ortaya çıkarıldı.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.