Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Hintli bir seyahat macera: No worry, Chicken Curry

  • Listed: 11 Ekim 2017 15:00

Description

Ve şimdi Whittle ailesinin destansı yedi yıllık Hint macerası sıfırdan bir eko-turistik tesis inşa ettikleri için Hindistan’da yaşayan ve çalışan yüksek ve düvelerini grafikleyen, No Worry, Chicken Curry adlı 128 sayfalık bir e-kitap olarak yayınlandı ve iki yardım kuruluşu kurun.
Sunday Express, kitabını yazan 56 yaşındaki Geoff Whittle ile eşi Cherrie’nin İngiltere’den ayrılma kararını değiştiren hayatı hakkında konuştu.
“İngiltere’den ayrılmaya karar verdiğimde iki oğlum Jamie ve Olly 9 ve 11 yaşındaydılar” dedi. “1996 yılıydı ve ülke durgunluğa düştüğümüz bir durumdaydık ve tam bir değişiklik istedik karar verdik.

    “Amaç, ufkumuzu genişletmek ve tamamen değişen bir sahneye sahip olmaktı – o zaman – bir zoolog – kardeşim, kaplanların hayatta kalmasını sağlamak için Hindistan’a bir eko-turistik barınak açacağını söyledi.” Neredeyse akşam yemeğine karar verdik. bir gece bir aile olarak katılacağız ve projenin turistik tarafını yürüdük, çünkü pazarlama ve misafirperverlik geçmişine sahibiz.
“Dürüst olmak gerekirse, Hindistan’ın gitmek istediğim, yaşamak ve çalışmak istediğim yerlerin listesinde olduğunu söyleyemem, sahip olduğumuz her şeyi sattığımızdan orada bir kaç kez sorguladığımızı söylemek zorundayım. – evimiz, arabalarımız, dünyevi mülklerimiz – her biri bir bavul ile Delhi havalimanına geldi, ama biz yedi yıl kaldık. ”

    Whittles’ın kararı aile ve arkadaşların karışık tepkileriyle karşılandı. Biri Geoff’a bile: “Orta yaş krizi istiyorsanız, neden bir Porsche alıp aileyi yalnız bırakmıyorsunuz?”
Ailenin Hindistan’daki ilk izlenimlerini “gürültü, kir ve fakirlik saldırısı” olarak nitelendiriyor ancak kültür şoku onları caydırmıyor. Kitap, Swiss Family Robinson’ı çığlık atmadan Whittles’ın ormanda flora ve fauna ile olan ilişkilerini anımsatıyor.
Geoff, “Gördüğümüz şeyin erişilebilir doğal ormana ve elle tutulur yaban hayatı yaşam alanına en yakın olduğunu bilmemiz uzun sürmüyor” diye yazıyor Geoff. “Bu, doğal dünyanın kökenlerini hayal ettiğimiz gibi.”

    “Özellikle ormanda, sıkıntılarımızdan oyalanma ve sonsuz büyüleyici deneyimler kaynağı olarak kurtuluş olduğunu kanıtlıyor, en azından fillerle artan bir yakınlığımız bu devler için bile asla bir sağlıklı saygıyı kaybetmiyoruz. Bu ormanda çalışan filler zorluk çıkarabilir.
“Bir musth’ın” mahzeni “istifaden veya işçilerine istisna yapması ve onu yere sarkması bir bilinmiyor.Ancak bu hayvanları bağlama, sürme ve işlemek için öğrenme sonsuza dek ödüllendiricidir ve onların büyük gücü ve narin yolları asla bizi şaşkına çevirmekten vazgeçmeliyiz. Bizi gemide bırakmak için diz çökerken arkadaki tırmanışlarda ustalık duyuyorduk, sırtlarındaki saman dolgulu bir süngerden başka hiçbir yere binmeden gevşedi; çevrelerindeki ipleri sıkı tutarak rahatladık ve artık bir vahşi hayatın gözlemine devam etmeye çağırıldıklarında son derece beceriksiz bir tırmanışa girdiklerinde daha az endişeli.

    “Bu, büyük bir blancmange takmak ve sürmek gibidir.Onları sırtlarından süpürmek ve geçitimizi tıkayan düşen ağaçları yakalamakla tehdit eden on santimetre çapındaki dalları zahmetsizce kenara atacak, ancak büyümekte karanlık dönemler yaşamakta ve onlarınla ​​birlikte düşen bir lens kapağı alacaklardır. bagajı sonsuz özenle bisikletçiye geri göndermeden önce. ”
Geoff ve Cherrie iki hayır kurumu – Patchwork Kids ve kaplan koruma birliği olan Life Force India – adlı çocuk sponsorluğu programı – İngiltere’den devam ederken, Whittles ‘Indian macerası 2003 yılında aniden sona erdi.

    Geoff şunları hatırlıyor: “Kendi gelirimizin sadece finansal açıdan tehdit altında olduğu noktaya ulaştık, çünkü tek gelir kaynağımız bizi ziyaret eden insanlardı. Geri dönüş kararı, 11 Eylül terör saldırılarının ardından yaşanan tehdit ile çakıştı. Hindistan ile Pakistan arasındaki nükleer santral ve neredeyse bir gecede turist gelmeyi durdurdu ve biz de çabucak ayrılma kararımıza zorlandık. ”
“Hindistan’da geçirdiğimiz yedi yılımın bir gününe pişman değilim, harika bir öğrenme deneyimi, hayatımızın çoğu ormanda vahşi yaşam ve koruma hakkında öğrenmek için harcanmıştı ve bence çok daha fazla şey verdi. genel olarak hayat hakkında gerçekçi bir perspektif. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.