Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Hentbolda netlik içinde Thierry Henry

  • Listed: 10 Ekim 2017 17:00

Description

Bir FIFA disiplin komitesi, Diego Maradona’nın 1986 Dünya Kupası’nda Arjantin’e karşı ‘Aranan El’ adlı gayretinden bu yana oynadığı en tartışmalı hedeflerinden birinde Henry’yi cezalandırmak için hiçbir mekanizma olmadığına karar verdi.
Henry, William Gallas’ın gol atmadan önce eliyle topa dokunduğunu gösterdi. Fransa, Kasım ayı play-off’u 2-1 kazandı ve böylece Güney Afrika finallerine ulaştı.
FIFA, “Disiplin kurulu, komitenin davayı değerlendirmesini sağlayacak hiçbir yasal dayanağın bulunmadığı sonucuna vardı” dedi. “Topa el koymak ciddi bir ihlal olarak değerlendirilemez. Maç yetkilileri tarafından kaçırılmış olaylar için komitenin yaptırımda bulunmasına izin verecek başka bir yasal metin yok “dedi.

    Henry’nin savunması, FIFA’nın bu tür olayları cezalandırma gücü olmadığıydı. Fakat Cumhuriyet yıldızı Sean St Ledger, FIFA’nın tehlikeli bir emsal teşkil ettiğini söyledi. Dedi ki: “Oyuncuların yasaklanmasını istemiyorum, ancak karar” eğer kurtulabiliyorsanız yapın “deyin. İstedikleri takdirde kuralları değiştirme yetkisine sahip oldular. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.