Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Hava yolcusu profillemesi düşünüldüğünde

  • Listed: 9 Ekim 2017 23:00

Description

Ev Sekreteri Alan Johnson, havaalanı güvenliğini güçlendirmek için “ek hedefli profil hazırlama” gerekip gerekmediğine baktığını söyledi.
Yolcular ırklarına, etnik geçmişlerine, yaşlarına ve toplumsal cinsiyetlerine göre aranabilir, bunlar bir taraftan sivil haklar gruplarının muhalefetiyle karşı karşıya kalabilir.
Bir dizi yeni güvenlik önlemi açıklayan Bay Johnson, uçaklara gitmeden önce daha fazla arama yaptıklarından, yolcuların daha fazla gecikme yaşayacaklarını söyledi.
Bu ayın sonuna kadar Heathrow’da gerçekleşecek olan vücut tarayıcılarının yanı sıra yolcular da daha fazla köpek bulma izni alacaklar.
Yılın sonunda, Birleşik Krallık havaalanlarından havadaki patlayıcıları bulmak için yerinde izleme ekipmanı bulunması gerekecek.
House of Commons bildirisinde Bay Johnson, hiç kimse teknolojinin “% 100 etkili” olmayacağını kabul etti. Vatandaşlık özgürlüğünün profil oluşturma konusundaki endişeleri olduğunu kabul etti, ancak bakanlar da hayatları korumak için “zorunlu bir yükümlülüğe” sahiplerdi.
Johnson, ek hedefli yolcu profillemesinin havaalanı güvenliğini artırmaya yardımcı olup olmayacağını dikkatlice inceliyoruz “dedi.
“Kimliğe dayalı profillemenin sınırlamaları olduğunu ancak insanların yaşamlarını ve özgürlüklerini korumak için üzerimize düşen yükümlülüklerimizin bilincinde olduğunu bilerek, tüm konularda, sivil özgürlük endişeleri göz önüne alınarak inceleneceğiz.”
O, “Kimsenin yaratıcı ve kararlı teröristleri yenmek için tek bir önlemin yeterli olmayacağı açıktır ve bu tür saldırılara karşı% 100 etkili olacağını garanti edebileceğimiz tek bir teknoloji bulunmamaktadır.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.