Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Gürkanlar emeklilik maaşı sorununu yitiriyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 07:00

Description

1 Temmuz 1997’den önce emekliye ayrılan askerler, MoD’yi uyrukluk ve yaş temelinde kendilerine karşı ayrım yapmakla suçladı.
Emeklilik kuralları, Gurkha askerlerine İngiltere’deki muadilleriyle eşit emeklilik hakları vermek için 2007’de değiştirildi.
Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetleri emeklilik planlarına geçiş yapma seçeneği verildi ve emeklilik gelirlerinde belirgin iyileşmeler sağlandı.
Ancak İngiliz Gurkha Refah Topluluğu, Temmuz 1997’den önce emekliye ayrılan yaklaşık 25 bin erkeğe, İngiltere merkezli askerlerin gelirinin sadece üçte bir oranında ayrılma olanağı tanınmadığını söyledi.
Onların emeklilik planı, gazileri geleneksel emekli olan Vatan Nepal’de yaşamanın bedelini temel alarak önemli ölüde daha düşük fayda sağladı.
Gaziler için avukatlar, Yüksek Mahkemede şu anda Birleşik Krallık’ta yerleşme hakkına sahip emekli Gürkaşları eşit emeklilik hakkı vermemekteki başarısızlığın İnsan Hakları Yasası’nı ihlal ederek uyruk ve yaş nedeniyle yasadışı ayrımcılığa uğradığını savundu. ve AB ayrımcılık yasaları.
Londra’da oturan Bay Justice Burnett, İngiliz halkının Gürkan Tugayı için sahip olduğu “yüksek saygıyı” ve Gürkan’ları birey olarak takdir etmelerinden bahsetti.
Ancak, tüm meydan okuma gerekçelerini reddetti ve MoD yasadışı davranmadığına hükmetti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.