Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Gülümsün Veya Ölmek – Pozitif Düşünme, Amerika’yı ve Dünyayı Aldatır: Barbara Ehrenreich

  • Listed: 10 Ekim 2017 11:45

Description

Ehrenreich, pozitif düşüncenin iki türünü birbirinden ayırır: olumlu düşünceler, örneğin “şu andan itibaren oldukça iyidir” ve kendini zorlayan zihinsel atmosfer gibi olumlu düşünceler.
Birincisi, iyimser bir yaşamın aslında şeyler değiştirebileceği inancı, kendi kendine yardım uzmanları ve motivasyonel konuşmacılar tarafından kaçırılmış ikincisi iyimser bir yaşam biçimi. Kitap pozitif düşünceyi bilim, din, psikoloji ve iş felsefesi olarak nitelendiriyor.
Birinci bölüm, Ehrenreich’in göğüs kanseri hastası olarak kendi deneyiminden başlar. Hastalığı konusunda olumlu hissetmesi beklenilen şekilde itiraz etti. Kanseri iyi bir şey olarak görmekle tıbbi açıdan faydalı bir şey olmadığını gösteriyor ve Amerika’da, olumlu düşüncenin evinde, kanser hakkında sefil ya da korkulu olan kişilerin doktorlar ve diğer kanser hastaları tarafından kötü muamele gördüğünü açıklıyor.

    Ehrenreich genellikle çok eğlendirici. Pozitif düşüncenin gerçek bir etkisi olabileceği görüşünü tartışırken, Amerikalıların olumlu düşüncelerinin ordu arama kadar önemli olduğunu düşündüğü kayıp bir askerin oğlu örneğini kullanıyor: “Olumlu düşünceler yine de, askerin cesedi Bir hafta sonra Fırat Nehri “olarak tanımladı.
Ehrenreich, mutluluk psikolojisinin mucidi Martin Seligman’la röportaj yapmakta zorlanıyor ve sahte bulduğunu gösteriyor ve ekonomik krizin gerçekten ziyade inanca inananlar tarafından yaratıldığını gösteriyor. Ancak kitabın asıl kötücileri pozitif düşünceyi Hristiyanlıkla birleştiren Joel ve Victoria Osteen’dir.

    Osteens milyonlarca insanı bir şeyler istemek için yeterli olduğuna ikna etti; Tanrım, portrelerinde bir çeşit kahya, sana verecek. İnsanlara alt prime ipotek veren Allah’tır. Victoria Osteen’e bir kitap yazması için “İyi haberler!” Yazan Tanrı oldu. – Ekim ayında çıkacak “dedi.
Ehrenreich’in tasvirinde pozitif düşünme mantıksız bir şeydir. Tehlikeli. Ancak bir durumun gerçeğini bilerek değiştirebilirsiniz. Bulunacak çözümler için sorunlar doğru olarak tanımlanmalıdır. Ehrenreich, olumlu düşünme için rakip bir felsefe geliştirir. Olumsuz düşünceye daha yakındır. O, riskle baş etmemizi sağlayan şeyin bu olduğunu savunuyor.
Kitap, zorla ve hayali pozitifliğin yerini şeylere karşı koyma ve uygun harekete geçme arzusu ile değiştirileceği umuduyla sona ermektedir.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.