Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Firmalar iklim beyannamesine kaydoluyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 11:25

Description

Prince of Wales’in Shell’den Tesco’ya kadar birçok şirketi kapsayan İklim Değişikliği Kurumsal Liderleri Grubu tarafından hazırlanan bildiri, iklimin dengelenmediği sürece ekonomik kalkınmanın sürdüremeyeceği konusunda uyarıyor.
Tebliğ, ülkelerin düşük karbon büyümesinin temelini atacak ve dünyanın yüksek karbonlu bir geleceğe kilitlenmesini önleyeceği şekilde durgunluğundan çıkmasının “kritik” olduğunu iddia etti.
“Uluslararası iş dünyası için bunlar zorlu ve zor zamanlar ve Kopenhag’daki BM İklim Değişikliği Konferansı’ndan kaynaklanan kötü sonuç sadece onları belirsizlik yaratarak ve güvenin altını oyarak daha fazla hale getirecek” diye belirtiyor.
“Aksine, yeterince iddialı, etkili ve küresel olarak eşitlikçi bir anlaşma kabul edilebilecekse, küresel ekonomideki dönüşümlü değişim koşullarını yaratacak ve şirketlerin düşük karbonlu ürünlere milyarlarca dolar yatırım yapacakları şirketlerin ihtiyaç duyduğu ekonomik sinyaller verecek , hizmetler, teknolojiler ve altyapı. ”
ABD, AB ülkeleri, Hindistan, Çin ve Güney Afrika da dahil olmak üzere 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren 850’den fazla şirket tarafından desteklenen bildiri, Downing Caddesi’ndeki bir etkinlikte Bay Brown’a sunulacak.
Başbakan, düşük karbonlu bir ekonomiye geçişin gelecekteki ekonomik refah için kilit bir itici güç olacağını söyledi.
“Kopenhag’da kapsamlı ve iddialı bir anlaşmanın sağlanması ve iklim değişikliğiyle mücadelede belirleyici küresel değişimi işaretlemeyi taahhüt ediyoruz ve bunu başarmak için iş dünyasından eşi görülmemiş desteğe hoş geldiniz diyorum.
Brown, “Ortak amacımız iklim değişikliği konusunda bağlayıcı bir anlaşmaya varıldığımız için en büyük gücümüzdür” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.