Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

En yüksek memur £ 2m emekli maaşı bıraktı

  • Listed: 31 Mart 2018 03:05

Escort İlan Açıklaması

Bakanlar Kurulu Sekreteri Sir Gus O’Donnell, bu yılın sonunda 59 yaşında ayrılacak.
Üç başbakana hizmet eden baş mandarin, seçkin 32 yıllık Kamu Hizmeti kariyeri karşısında David Cameron tarafından bir işkence için aday gösterildi.
Yetkililer, Sir Gus’ın “biraz erken” adım attığını söyledi. Başbakan’ın resmi sözcüsü şunları söyledi: “Koalisyon Hükümeti’ne geçişi izledikten sonra, şimdi onun halefini teslim etmek için iyi bir zaman olduğunu hissediyor” dedi.
Sir Gus, önümüzdeki Ekim ayında 60 yaşına geldiğinde altın kaplama nihai maaşlı Kamu Hizmeti maaşı alma hakkına sahip olacak. Whitehall hesapları, emekli sandığının Mart ayı sonunda 2,34 milyon sterlin değerinde olduğunu gösteriyor.
60 $ ‘a ulaştığında ve yıllık 110.000 £’ luk bir gelire ulaşan fondan 315,000 £ – 320.000 £ toplu ödeme aldı. Fakat onun erken çıkışı, hizmet ettiği Hükümet, 66 yaşındaki devlet emeklilik yaşını yükseltmek ve milyonlarca kamu sektörü çalışanının kendi emekli maaşlarına daha fazla katkıda bulunmalarını ve daha sonra emekli olmalarını emretmesiyle ortaya çıkıyor.

    TaxPayer’in İttifak baskı grubundan Emma Boon şunları söyledi: “O’Donnell’in emeklilik paketi, artık çalışmayı bırakmaya gücü yetmeden önce daha uzun süre çalışmak ve kendi emekli maaşlarına daha fazla para ödemek zorunda olan vergi mükelleflerini öfkelendirecek. Altın kaplı Whitehall emekli maaşlarının alınmasını talep etmemiz ve reformun umutsuzluğunu göstermemiz isteniyor. ”
Sir Gus üç yıl aradan sonra Hazine Müsteşar Yardımcısı olarak görevden ayrılacak ve ardından 10 yıl boyunca Tony Blair, Gordon Brown ve Cameron ile birlikte Dolap Sekreteri olarak altı yıl görev yapacak.
Cameron’la ilişkilerinin, Başbakan’ın bazı devlet memurlarının Whitehall reformunu engelleyen “girişim düşmanları” olduğunu iddia etmesiyle birlikte bu yıl soğutulduğu anlaşılmaktadır.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.