Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Dr Rosemary: Tıbbi meselelerin kalbine gitmek

  • Listed: 31 Mart 2018 02:45

Escort İlan Açıklaması

Bence odaklanmakta zorlanıyor. Bir çocuğun hangi yaşta gözlerinin test edilmesi gerekir?
Kulağa uzun sürecek bir şeymiş gibi geliyor, bu da çok net bir şekilde uzaktaki nesneleri görebileceği anlamına geliyordu, ancak ona yakın nesneler bulanık görünüyor.
Uzun süren çocukluk, aslında küçük çocuklarda oldukça yaygındır ve pek çoğunda herhangi bir soruna neden olmamasına rağmen, bir şaşkınlığa yol açabilir. Bu yüzden bir göz testi yaptırması gerekiyor. Bunun için çok genç değil ve yerel bir gözlükçülerle veya GP’niz tarafından düzenlenebilir.
Üç yaşında bile olsa gerekirse gözlük takabilir. Çocuklar çok çabuk kavradıkça, hayatın çok daha kolay anlaşılmasını sağlayabildiğini fark ettiler.
Purpura’nın ne olduğunu açıklar mısınız? İki yıl önce, GP’yi, çalmadığım halde elimden çürük göründüğü için gördüm. Bir morumsu / kırmızı renkti ve “purpura” olduğunu söyledi. Zaman zaman gelir ve gider. Tip 2 diyabetim var, yüksek kolesterol ve diğer yüksek tansiyon için tabletler alın. İlaçlarım bu izlere neden olabilir mi?

    Purpura aslında çok küçük kan damarlarından gelen kanama nedeniyle deri yüzeyinin altında bulunan küçük morluklardır. Kendi başına bir hastalık değildir, aksine başka bir altta yatan problemin belirtisidir. Diğer döküntülerden farklı olarak, baskıyla ağlanmaz.
Muhtemelen en bilinen purpura nedeni, menenjit ile ortaya çıkabilecek kan enfeksiyonu ve kızamık gibi diğer ciddi enfeksiyonlarda da ortaya çıkabilir. Purpura ayrıca kan damarlarının yapısını etkileyen şiddetli alerjik veya immün bozukluklardan da kaynaklanabilir ve romatoid artrit ile bağlantılı olabilir. Ayrıca kanla ilgili problemlerden de olabilir ve çocuklarda lösemi belirtisi olabilir.

    Bazen ilaçlar, özellikle steroidler sorumlu olabilir, ancak ilaçlarınız tetikleyici değildir. Yaşlı insanlarda kan damarlarının basitçe daha kırılgan hale gelmesi daha olasıdır. Purpura genellikle kaşıntıya veya ağrılığa neden olmaz, ancak etkilenen cilt kuruluğa yatkın olabilir, bu nedenle her gün iyi bir nemlendirici uygulamanıza yardımcı olur.
Dr Rosemary için bir sağlık sorununuz varsa, lütfen ona güvenerek The Northern

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.