Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Desh, Sadler’s Wells, 4-8 Ekim tarihinde değerlendirildi

  • Listed: 31 Mart 2018 01:28

Escort İlan Açıklaması

Anglo / Bangladeşli koreografın geçmişiyle ilgili tavır çekme eğilimi, aksi takdirde kendine özgü kathak kokteyli ve batılı çağdaş dansta yorucu kesintileri kanıtlayabilir.
Bu yüzden, son teklifi olan Desh’e yaklaştığım bir trepidasyon vardı. Kimlikle ilgili soruları araştıran tam uzunlukta bir solo parça olarak faturalandı, gerçek hareketine eşlik etmek için monolog reamleri olacağını öne sürdü. Otuz dakika yeteri kadar kötü; yaklaşık bir saat ve bir buçuk katlanılmaz. Ne kadar yanlış olabilirsiniz?
Desh, tartışmasız olarak Khan’ın bugüne kadarki en iyi çalışmasıdır. Bir balyozun küçük, mezar gibi bir höyüğe oturmasıyla baş döndürücü bir görüntüden başlayarak, geçmişinin, ailesinin ve onun kültürel köklerinin canlı, insancıl ve inanılmaz şekilde erişilebilir bir keşfine dönüşür.
Jocelyn Pook’un müthiş bir skoru, Michael Hulls ve Crouching Tiger tasarımcısı Tim Yip’in sonsuz yaratıcı görsellerinin olağanüstü ışıklandırmasıyla, izleyiciyi aldatıcı kolaylık ile anlatımına çeken olağanüstü bir dans / tiyatro füzyonu örneği.

    Dansından ayrı olarak, Khan, bir halk hikayesini anlattığı küçük kızdan (sadece bir ses), bir köy aşçısına (muhtemelen babasına) kimi harika bir hikaye anlatıcısı, Prospero gibi ince havayı çeken karakterleri canlandırıyor. kel kafasının üstüne boyanmış bir yüzle yeniden yaratır. Bir gazlı bez üzerine yansıtılan naif animasyonların kullanımı, kuşlara, fillere ve hatta timsahla etkileşime girmesine izin verirken, garip bir Heath Robinson cihazı, bir telefon ve bir jet motoru olarak ikiye katlanır – her ikisi de hikayesinin önemli kısımlarını oluşturur. Teatral usta Peter Brook’un ruhu tüm işletmeyi ele geçiriyor.
Hanın kendisi, farklı bir güce kavuşuyor – uluyan bir öğrenci göstericiden, ayaklarının tabanlarını çıkarmış bir adama. Bu son olayın ölümsüz dehşeti, ayaklarının tabanları dışında vücudunun her yüzeyinde dans ederek sonradan çıktığı zaman aklın içine girer.

    Ama hepsi dehşet verici değil. Operasyonel I-Phone’u hakkında tavsiyede bulunmaya çalışırken bir çağrı merkezi ile ilgili çalışan tıkır tıkır tıkır tıkırdı.
Yani, onun da onu rahatsız eden, görünmeyen küçük kızla diyaloğu. Ve onun uzun malzeme şeritleri arasında baş aşağı dans eden sonuncusu, güzel ve tuhaf hareket ediyor.
Eğer çalışmanın yoğun kişisel yapısı bazen evrensel tanımlamayı engelliyorsa, yine de çarpıcı bir başarıdır.
Desh
Sadler’in Kuyuları 4-8 Ekim
BO: 0844 412 4300
www.sadlerswells.com

    Karar 4/5

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.