Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Darling harcama kesintileri konusunda uyardı

  • Listed: 11 Ekim 2017 19:15

Description

Etkili Mali Araştırmalar Enstitüsü (IFS), Darling’in Bütçe Öncesi Raporunda (PBR) rakamların konut, ulaşım, yüksek öğrenim ve hatta savunma gibi bölümler arasında “ciddi kesintiler” olduğunu ima etti.
Sıkışıklık o kadar sıkıydı ki, emeğin 1997’de iktidara gelmesinden bu yana İşçi Bulma Kurumu’nun kamu harcamalarındaki artışının 2018’de çözüleceği anlamına gelebilir.
Darling, daha önce İngiltere’nin “zorlu birkaç yıl” ile karşı karşıya olduğunu kabul etti, ancak ülkenin on yıl boyunca kemer sıkma talebinde bulunduğu yönünde tavsiyede bulundu. Ancak Tory başkanı David Cameron, Şansölye ve Gordon Brown’ı, ekonomiyi “parçalamak” ve dolaştıkları karışıklığı önemsemeyen sevinç çifti gibi davranmakla suçladı.
PBR analizinde IFS, Nisan 2011’den itibaren üç yıl içinde, 15 milyar £ ‘lık etkinlik ve maliyet tasarrufunun üstünde, 36 milyar sterlinlik bölüm harcamalarının kesilmesi gerektiğini belirtti.
2011-2013 yılları arasında sağlık ve eğitim harcamalarını ve aynı zamanda yurtdışı yardım taahhütlerini yerine getirme sözü ile 25.5 milyar £ ya da enflasyonun yüzde 6.4 üstünde bir kesim yapılması diğer bölümlerde düşecekti. IFS genel müdür yardımcısı Carl Emmerson “Bu gerçekten oldukça acımasız” dedi.
“Hükümet, NHS bütçesinin çoğunu kesmeyeceğini, okul bütçesinin çoğunu kesmeyeceğini ve korumak istediği başka şeyler de olduğunu söyledi, bu yüzden tabii ki geri kalan hükümet için, korunmayan şeyler, kesimler çok, çok derin. ”
IFS, Sayın Darling’in, önceki Hazine tahminlerinin doğruluğuna ve daha fazla politika sıkılaştırmaya dayalı olmayan dört yıl içinde 178 milyar avro açığını yarı yarıya kendi yasal sorumluluğunu yerine getirme şansına yalnızca altıda sahip olduğunu tahmin ediyor.
Genel olarak, kamu maliyesi durumunu düzeltmek için önümüzdeki iki parlamentoda toplam 760000000000 lira (ailenin her birine 2.400 £ eşdeğeri) ek ücret alınması gerekeceğini hesapladı. Ayrıca, borçlanma düzeylerinin yaşlanan nüfusun kamu maliyesindeki etkisine karşı koymak için politikalar olmaksızın “ulusal neslin% 60’ında” bir nesil için “yüksek kalabileceği konusunda da uyarıda bulundu.
Bununla birlikte, Sayın Darling, önümüzdeki yıllarda borçlanma seviyelerini “istikrarlı bir şekilde” düşürmenin mümkün olduğunu vurguladı. BBC’ye verdiği demeçte “Bu büyük bir ülke, geleceğe ilişkin iddialı olmalıyız, doğru şeyleri yaptığımızda büyümeyi başarabileceğimizi düşünüyorum – işleri güvence altına alabiliriz, dünyanın geri kalanına rekabet edebiliriz” dedi. Radyo 4 Today programı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.