Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Currys rekor kıran bir Noel

  • Listed: 10 Ekim 2017 12:10

Description

9 Eylül ile 12 hafta arasındaki grup satışları, büyük ekranlı televizyonlar, diz üstü bilgisayarlar ve yemek karıştırıcıları gibi alanlardaki rekor kıran satışlar sayesinde yüzde 11 arttı. Bu, analistlerin tahminlerine göre yüzde 2 ila 3’lük bir artış ve sekiz haftadan 17 Ekim’e kadar yüzde 1’lik bir artışa karşılık geliyor.
Grup iki saniyede bir TV seti ve bilgisayar sattı ve İngiltere ve İrlanda’daki elektrikli eşyaların aynı sektöre satışlarında yüzde sekiz kat artmasına katkıda bulundu.
PC World, Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 7’nin piyasaya sürülmesinden fayda sağladı; ancak satışlar, durgunluk ortamında isabet eden işletmelerin bilgisayar donanımlarını azaltmaya devam etmesi nedeniyle yüzde 3 oranında düştü. Grup genelindeki kâr marjları, DSG’nin fiyat indirimine devam etme kararı ile yıllık bazda yüzde 0,8 oranında azaldı.
Şirket, diğer perakendecilerle ortak olarak, 2010 yılı görünümüne dikkat ettiğini belirtti. CEO John Browett, “2010 yılının ekonomik ortamda Avrupa’da ve özellikle İngiltere’de zor olmasını bekliyoruz” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.