Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Climategate 2: Sızdırılmış e-postaların yeni partisi, küresel ısınma satırını tetikliyor

  • Listed: 30 Mart 2018 20:35

Escort İlan Açıklaması

Saldırıya uğramış e-postaların 5000 iktidarı – şimdiden Climategate 2 olarak adlandırıldı – bilgi talepleri özgürlüğü, modellerin “yanlış” olduğu, “değişim” olarak iklim değişikliğine atıfta bulunulduğu ve araştırma ve araştırmacılar hakkındaki eleştirel yorumlar karşısında e-postaları silmeyle ilgili tartışmalar içeriyor .
Veriler, insan yapımı iklim değişikliğiyle mücadele konusunda Durban’daki önemli uluslararası görüşmelerden bir gün önce bir Rus sunucusunda anonim olarak yayınlandı.
ALAKALI HABERLER
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ AÇIKLANDI
KÜRESEL ISINMASI AŞIRIYOR, SAYS UZMANIYOR
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN SESLİĞİ SESI
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BİR KAUÇUK YÜKÜDÜR

    2009’da, benzer bir saldırıya uğramış e-postaların, halen başarısız bir Kopenhag iklim zirvesinin hemen öncesinde, bir polis soruşturmasına konu olan orijinal İklim Kapısı’nın serbest bırakılmasını takip ediyorlar.
1995-2009 tarihleri ​​arasında gerçekleşen en son parti tartışmalı e-postalar arasında bir bilim adamı şöyle yazıyordu: “İklim değişikliği sadece esas olarak çok boyutlu doğal bir dalgalanma gibi görünüyorsa, muhtemelen bizi öldürecekler”.
Met Ofisi’nden Peter Thorne şunları yazdı: “Ben de bilimin, tüm aşklarımız için uzun vadede çok zekice olmayan politik bir dönüşü yapmak için manipüle edildiğini düşünüyorum.”

    Ve Çevre Departmanındaki bir yetkilinin yazdığı dönemde araştırmacılara baskı uyguladığı görülüyordu: “Projedeki büyük miktarda siyasi ilginin, Hükümetin hikayelerini anlatmalarına yardımcı olmak için iklim değişikliği konusunda verebileceği bir mesaj olarak abartmam. Hikayenin çok güçlü olmasını ve aptal görünmek istememesini istiyorum. ”
Climategate 1’den sonra üç ayrı araştırma, bilimi doğruladı.
Ancak dün lider şüpheci Andrew Montford şunları söyledi: “Bir kamu soruşturmasına ihtiyacımız var. Şu anda düzgün bir şekilde yapılması gerekiyor.
“İklim bilimcilerin özel olarak söylediği şey, toplumda söylediklerinden çok farklı.

    “Özel olarak, sürecin politikacılar tarafından tamamen yozlaştığını ileri sürüyorlar.”
Küresel Isınma Politikaları Vakfı’ndan Dr Benny Peiser şunları söyledi: “Bu e-postalar, bilim adamlarının bilimle ilgili olduklarından çok daha az emin olduklarını gösteriyor.
“Karşılanması gereken ciddi tartışmalar, ciddi şüpheler ve ciddi sorular var – ama neden sadece kapalı kapılar ardında ve neden bu şüpheleri açıkça kabul etmiyor?
“Bu bir Jekyll ve Hyde tavrıdır.”
Ancak, Climategate 1’in merkezinde bulunan Doğu Anglia’nın İklim Araştırma Birimi Üniversitesi’nden Profesör Phil Jones, e-postaların bilim adamları arasında devam eden “açık ve dürüst tartışmalar” olduğunu söylüyor.

    Alıntıların “vişne aldığını” ve bağlamdan çıkarıldığını söyledi.
University College London’da İklim Bilimi Profesörü olan Prof Chris Rapley’nin sözlerini şöyle sürdürdü: “Durban’daki ilerlemeyi önlemek isteyenlerin daha umutsuz hale gelmesiyle birlikte, rahatsız edici gerçekle yüzleşenlerin ayağa kalkıp sayılması gerekiyor. .”
Ekledi: “Gerçek dünya bağlamı, insan kaynaklı atmosferdeki karbondioksitin devam eden yükselişidir ve zarar verici seviyelerde iklim değişikliğini önleme yeteneğimizin kaybolacağına dair kanıttır.”
Doğu Anglia Üniversitesi şunları söyledi: “Bu, bilimin üç ayrı bağımsız soruşturma tarafından haklı çıkarıldığı zaman, iklim değişikliğinin arkasındaki bilim üzerindeki tartışmayı yeniden ele geçirmek için dikkatli bir zamanlama girişimi gibi görünüyor.

    Enerji ve İklim Değişikliği Bakanlığı sözcüsü, “Doğu Anglia Üniversitesi’nde bilimsel uygulama hatası kanıtı bulunmayan üç ayrı inceleme yapıldı.” Dedi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.