Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Clegg, İşçi için uyarılarda oy kullandı

  • Listed: 2 Ekim 2017 07:40

Description

İngiltere’nin “tuvalet” seçim sisteminin, 6 Mayıs’ta İşçi Partisi’nin Lib Dems’lerinden ve Muhafazakârlardan daha az oy alması ve halen asma meclisinin en büyük partisi haline gelebileceği anlamına geldiğini belirtti.
BBC1’in Andrew Marr Şovuyla yaptığı bir röportajda, Lib Dems’in bu koşullar altında Gordon Brown’un iktidarda kalmasını sağlamak için İşçi ile birleşmesi arasında herhangi bir sorunun olmadığını açıkladı.
“Bu, bir partinin oy sayısı üçüncüye gelirse, yine de bir şekilde, 10’da çömelmeyi sürdürme hakkına sahip olduğunu düşüncesinin akıl almaz bir şey” dedi. “Bence üçüncü sırada – dolayısıyla milyonlarca insan onları terk etme kararı almıştı – seçimleri muhteşem bir şekilde kaybetti ve o zaman bu ülkenin başbakanını sağlama iddiasında bulunamayacağını düşünüyorum.”
Clegg, bir sonraki hükümeti kuranların, seçim sisteminin – ki uzun süredir Lib Demokratik bir talep olan – bu reformun kaçınılmaz olduğunu kabul etmek zorunda kalacağına inandığını söyledi.
“Bence herhangi bir parti için sonuç ne olursa olsun kaçınılmaz” Şimdi, milyonlarca İngiliz halkının istek ve umutlarıyla tamamen atılmış bir seçim sistemine sahip olduğumuz gerçeğini gizleyemezsiniz “dedi.
Clegg, 1997’de Yeni Çalışma’ya destek veren kişilere, adalet ve toplumsal hareketliliği teşvik eden Lib Dem programının şimdi onlara doğal bir ev sunduğunu söylemeye çalıştı. “Bu, zamanımın geldiğini düşündüğüm liberal bir ilerici gündem” dedi.
Lord Mandelson bazı eski Çalışma seçmenlerinin “başka yerlere bakmayı” düşünüyor olduklarını ancak onları Lib Dems’teki bir oyunun bir Muhafazakâr hükümetten yana olduğu konusunda uyardılar.
“Nick Clegg’le flört etmeye başlayabilirsiniz, ancak bu şekilde David Cameron’la evleneceksiniz,” dedi Pazar Aynası. “İnsanlar, elleri değiştirebilecek en büyük koltuk sayısını hatırlamak zorundalar, Libya Dem’ini seçtikleri takdirde, Tories’in girmesini kolaylaştıracaklar” dedi.
Bu arada Cameron, seçim sonrası pakt müzakerelerinde Sn. Clegg’un başlıca talebi olacak Westminster oylama sisteminin reformunu yapmaya hazır olabileceği fikrine soğuk su verdi. Observer’a şunları söyledi: “Bir hükümeti görevden uzaklaştırmanızı sağlayan mevcut sistemi tutmamızı istiyorum, bu benim görüşüm … Bu önemli bir konudur sanırım.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.