Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Clegg etnik girişimci yardım çağrısı

  • Listed: 30 Mart 2018 20:56

Escort İlan Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Nick Clegg, bankaların etnik azınlık girişimcilerine başlaması ve şirketlere kredilere daha kolay erişmelerini sağlamaları için daha fazla yardım yapmaları gerektiğini söyledi.
Lord Scarman’ın Brixton ayaklanmalarına ilişkin raporundan bu yana 30 yıl sonra yapılan bir konuşmada Bay Clegg, 1981 karışıklıklarından beri siyasal haklar, siyasal temsil ve kamu sektörü istihdamı konusunda ilerleme kaydedildiğini, ancak “ciddi eşitsizliklerin” özel sektör.
Futbol dünyasına paralel bir şekilde çizdi, burada ırksal bir “tavan” siyah oyuncuların sahaya yıldız olmasına izin verirken, yönetim veya idare için çok az şey yaptı.
Banka, etnik azınlıklardan gelen işadamlarının muamelelerine yönelik bir inceleme başlattığını açıkladı ve ayrımcılık yasağı mevzuatının “ortadan kaybolmadığı” konusunda ısrar ederek, bazı işverenlerden eleştiriyle karşı karşıya kalan Eşitlik Yasası’nın kararlı bir savunmasını gerçekleştirdi.
Ekonomik fırsat, “yarış eşitliği için bir sonraki sınır” dır ve şirketler ve bankalar, adalet ve eşit fırsat sunma görevlerinin üstündeki “kancadan çekilmeleri” gerektiğini söylerler, Bay Clegg, güney Londra’daki Brixton’daki Scarman Konferansı’nda söyledi.
Kamu sektöründe etnik azınlık mensupları beyaz meslektaşlarından biraz daha fazla kazanırken, özel sektörde siyah bir adamın beyaz bir adamın kazandığı her pound için sadece 89p kazandığını söyledi. Siyah Afrika kökenli insanların% 35’i bir iş kurmak istediklerini söylese de, sadece% 6’sı bunu başarmakta başarılıdır.
Bangladeşli, Pakistanlı ve Batı Hindistan kökenli insanların sahip olduğu şirketler daha yüksek faiz oranlarına maruz kalırken, siyah Afrika kökenli insanlar tarafından sahip olunan firmaların, beyaz sahipli şirketlerden dört kat daha fazla kredi alma olasılığı daha yüksektir.
Clegg, “Etnik topluluklarımız için fırsatların yokluğunu çözmek için Scarman ruhunu yeniden diriltme vakti. Her gün İngiliz yaşamına inşa edilen engeller” dedi.
“Son 30 yıldaki gerçek ders: Bir toplumun bağnazlığı reddetmesi için yeterli değildir. Gerçek eşitlik sadece önyargının yokluğu değil, aynı zamanda adalet ve fırsatın varlığıdır.
İngiltere’nin güçlü ve dinamik bir ekonomi kurmasına yardımcı olmak için Britanya halkı tarafından kurtarılan bankalar, herkes kadar sorumluluk taşıyorlardı – tartışmasız daha fazla sorumluluk – siyah ve etnik azınlık yeteneklerini ortaya çıkarmak da onların görevidir. “

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.