Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

CIA bombacısı ABD’ye yönelik saldırı çağrısında bulundu

  • Listed: 10 Ekim 2017 04:15

Description

Humam Halil Ebu Mulal el-Balawi, Pakistan Taliban’ın yeni lideri Hakimullah Mehsud’un yanında çıktı ve “göçmenlerin” yurtdışından gelen Müslüman cihad dinleyicilerine Pakistan Taliban tarafından sığınma hakkı verildiğini açıkladı ve bu nedenle ABD saldırıları için tam bir intikam almalısınız.
Ağustos ayında, Pakistan Talibanının en üst düzey komutanı Baitullah Mehsud, bir CIA füze greviyle öldürüldü.
“Emrimiz Baitullah Mehsud’un kanı asla unutmayacağız, onun için Amerika ve dışındaki intikamını her zaman talep edeceğiz” diyerek, “Tanrı düşmanlarına” ve Ürdün istihbaratına seslendi. “Emir tarafından memnuniyetle karşılanan göçmenlerin yükümlülüğü bu” dedi.
Geleneksel Afgan kıyafeti giyen El-Balawi, bir buçuk videoda Arapça konuştu. Aşırılık yanlısı İslami web siteleri Jazeera videosuyla bağlantılı.
Aşırılık yanlısı siteleri izleyen ABD merkezli bir grup olan IntelCenter, videonun Taliban’ın Pakistan kolu tarafından yayımlandığını söyledi.
Ürdün istihbarat yetkilileri, dindar 32 yaşındaki doktorun Afganistan’daki El-Kaide’ye karşı ABD’nin çabalarını desteklemeye ikna edildiğine inandıklarını söyledi. El Balawi, Ortadoğu’da kurulu bir terörle mücadele yetkilisine göre, Usame bin Ladin’in sağ kolu olan Mısır’dan bir doktor olan Ayman el-Zawahri’yi tutsak etmeye ya da öldürmeye davet edildi.
Al-Balawi, Doğu Afganistan’daki CIA’li yedi çalışanla yaptığı toplantıda kendisini patladı.
Videoda, el-Balawi, şimdiye kadar ABD ya da Ürdün istihbaratının istihdam edildiğine dair raporlar alaya alışık görünüyordu.
“Tanrı uğruna göçmen, dinini pazarlık masasına yatırmaz ve güneşi sağ eline, ay ise solunda olsalar bile dinini satmaz” dedi. Müslüman kutsal kitabında.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.