Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Chlamydia, ‘yetersiz’

  • Listed: 11 Ekim 2017 03:50

Description

Yetkililer, tarama programının İngiltere’deki sağlık trenleri arasındaki ilerlemeyi kontrol etmek için yetersiz önlemler bulunduğunu belirttiler.
Kamu Hesapları Komitesinden gelen son rapor, Kasım ayında yapılan ulusal bir Denetim Bürosu çalışmasının ardından, mükellefin paralarının milyonlarca sterlini strateji için harcandığını söyledi.
İlk dört yılın zaman kaybı olduğunu söyledi çünkü testlerin en iyi nasıl uygulanacağı konusunda dersler öğrenilmedi.
Chlamydia en yaygın bakteri cinsel enfeksiyonudur ve 2008’deki yeni vakaların yarısından fazlası 25 yaşın altındadır. Tedavi edilmediği takdirde, kadınları pelvik inflamatuvar hastalık, infertilite ve ektopik gebeliklere maruz bırakabilir.
Programın başlatılmasından beş yıl sonra, 15-25 yaş arasındaki insanların% 4.9’u, hedef% 15 olmasına rağmen test ediliyordu. Sağlık Bakanlığı, birinci derece sağlık kurumlarını (PCT), test oranlarındaki artışa öncelik vermeye zorlamıştı – 2008/09’da% 17 hedefe karşı% 15.9’a yükseldi.
Raporda, “Programın başlatılmasından bu yana yaklaşık 100 milyon sterlin harcandı ancak bölüm enfeksiyonun yaygınlığını azaltmak için hangi etkinin olduğunu bilmiyor” dedi.
Kamu Hesapları Komitesi Başkanı Tory MP Edward Leigh şunları söyledi: “Sağlık Bakanlığı, Chlamydia test programını çalıştırmak için gerekli tüm ekipmanların ve hizmetlerin satın alınması ve devreye alınması için yerel olarak birincil bakım haklarından bırakmıştır.
“Bu elden ele geçirme yaklaşımı çaba ve verimsizliklerin çoğalmasına neden oldu ve bölüm, PCT’lerin test için ne kadar harcadığını bilmiyor veya programın, enfeksiyon seviyeleri üzerinde ne gibi bir etkiye sahip olduğunu ölçen herhangi bir mekanizmaya sahip değil.
“Bölüm, klamidyanın yaygınlığını azaltmak için gereken yüksek hacimli teste ulaşmaya çalışmak konusunda aciliyet yoktu.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.