Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Cadbury, Kraft devralım teklifini destekliyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 16:05

Description

Philadelphia peynir üreticisi Kraft, Cadbury yönetim kurulunun desteğini, 840 p’a eşit oranda revize edilen bir tekliften sonra sunduğunu söyledi.
Kraft patronu Irene Rosenfeld, anlaşmanın ayrıntılarını belirttiği gibi gıda devi “Cadbury’nin markaları, mirası ve insanlar için büyük saygı” duyduğunu söyledi.
Cadbury patronları Kraft’ın daha önceki düşman yaklaşımlarını “cüretkâr” olarak nitelendirdiler ancak başkan Roger Carr yeni tekliften şunları söyledi: “Teklifin Cadbury hissedarları için iyi bir değeri temsil ettiğini ve Kraft Foods’un mirasımıza, değerlerine yaptığı taahhüden memnun olduğumuz inancındayız. ve tüm dünyadaki insanlar.
“Şimdi müşterilerimizin, tüketicilerin ve çalışanların menfaatine göre başarının ve büyümenin devam etmesini sağlamak için Kraft Foods yönetimi ile çalışacağız.”
Ancak Kraft, iş kaybı endişeleri arasında İngiltere sendikalarından sert muhalefetle karşı karşıya.
Cadbury, şu anda kapatılması planlanan Bristol yakınlarındaki Somerdale’de bir tesisin yanı sıra Birmingham yakınlarındaki Bournville fabrikası da dahil olmak üzere 60 ülkede yaklaşık 45.000 kişi çalışıyor ve İngiltere ve İrlanda’daki sekiz üretim tesisinde 5.600 personel çalışıyor.
Sendikalar Toplama girişiminde bulunulursa Cadbury’de yaklaşık 7.000 işyerinin tehdit edileceği endişesini birleştiğinde, grubun batıracağına inandığı 22 milyar £ ‘lık “devasa” bir borç nedeniyle.
Ancak Cadbury yönetim kurulunun anlaşmanın onaylanmasından birkaç dakika sonra, Gordon Brown çikolatacı üreticilerinin işlerinin güvende olduğunu bildirdi.
Başbakan, Hükümet’in “Cadbury’de belirlenen işler güvenli olabilir” diye ısrar etti: “İngiltere’deki Cadbury’de yapılan yatırımların seviyelerinin korunduğuna karar verildi ve bir zamanlar insanların işlerinden endişe duyuyorlar, Cadbury’deki işlerin güvenli olabileceğini “söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.