Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bryan Robson: Rooney, Drogba’da her seferinde

  • Listed: 11 Ekim 2017 17:40

Description

Drogba, Carlo Ancelotti yönetiminde gençleşmiş bir figüre baktı ve bu sezon tüm yarışmalarda 15 gol atarak dünyanın en iyi forvet oyuncusu seçildi.
Manchester United efsanesi Robson bu karara itiraz etmekle birlikte, Drogba ile gol atabildiğine inandığı Rooney’yi tercih ediyor ve aynı zamanda daha iyi bir takım oyuncusu.
“Rooney’i Drogba’dan çok ister miydim? Her gün. İş oranına, zihniyetine ve tokluğuna “Robson” dedi.
“Drogba yı vurmayacağım. O bir üst oyuncu ve çoğu yönetici onu takımda istiyor. İdeal olarak ikisini de isterdim, ancak bir tane seçmek zorunda kalırsam, Wayne olurdu. Yaralanmadan kaçınırsa, her türlü kaydı yapabilir.

    “O genç bir delikanlı ve yaşına gelince çok fazla yaralanma alamıyorsunuz, ancak bükülme ve yıpranma aşınması ve yıpranması sizi daha yaşlandıkça biraz daha yaralanmaya itiyor”.
Sezonun başında durgunluğa girmesine rağmen, United, haftasonu Chelsea’nin iki puanı ile kapanırken, Rooney, Antholti’nin adamları Manchester City’de tırmanmadan önce West Ham’teki 4-0’lık galibiyetiyle sezonun 11.’sini kesti.
Savunma yaralanmaları krizine rağmen, Taylandlı teknik adam Koç Sir Alex Ferguson’un takımıyla Almanya’ya gitmek için görevinden ayrılan Robson, United’ın yaklaşmakta olan fikstürlerini değerlendirdi ve Ocak ayı sonuna kadar en üst seviyede olabileceklerini düşünüyor.

    “Gittiğiniz her mevsimde her zaman aynıdır – Noel’e çıkıp nerede olduğunuza bakarsınız” dedi. “Hafta sonu sonra Sir Alex Ferguson, bulunduğu yerden oldukça memnun olmalı.
“Belki de en zorlu maç olacak Aston Villa’dan başlayarak, önümüzdeki yedi veya sekiz oyun boyunca demirbaşlar oldukça iyi görünüyor ve son iki uzaktaki oyunlardan sonra United’ı görebilmek için oldukça iyi bir performans sergiliyor. Yeni yıl.
“Gitmek için uzun bir yol var ancak United, özellikle de çıkacak demirbaşlar ile olmak istediği yerde. Soru, Chelsea’nin Afrika Uluslar Kupası’ndan ne kadar etkileneceği.
“Muhtemelen dört uzakta olacaklar, ancak en çok özledikleri olanlar Michael Essien ve Didier Drogba’dır – Chelsea için büyük ve büyük oyuncular. Özellikle Drogba, büyük bir etkiye sahip ve eğer Fildişi Sahilleri bu yarışmada iyi bir performans sergiliyorsa, o da çok özlenecek. ”

    Liverpool’un Ekim ayındaki yenilgisindeki gösterinin altına düşmesinden bu yana United istikrarlı bir şekilde gelişti ve geçen ayın başlarında Stamford Bridge’de kaybetseler bile daha iyi tarafa baktılar.
Robson şunları söyledi: “Birleşik’nin ne iyi – ve kanıtladığı bir şey var – kaç yıldır bilmiyorum – Liverpool’da yaptıkları gibi kötü bir performans sergiledikleri zaman hemen geriye dönüyorlar. Kadro karakterini ispatlamak zorunda değiller; Birçok mevsim boyunca bunu kanıtlamışlar.
“Turnuvada üç kez Premier League’i kazandılar ve bunu dördüncü kez kazanma arzusunu görebiliyorsunuz. Fikstürlere bakmakla 31 Ocak’ta Arsenal’i oynadıklarında üstlerdikleri sürece beni şaşırtmazdı.

    “Son iki yılda güçlü bir takım olduklarını ve daha çok oyun aldıkça gençler daha iyi olacağını gösterdiler.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.