Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Brezilya Atlantik petrol sızıntısı savaşıyor

  • Listed: 30 Mart 2018 19:05

Escort İlan Açıklaması

Brezilya’nın çevre koruma dairesi, bir offshore Chevron sondaj sahasında bir sızıntı nedeniyle yaklaşık 110.000 galon petrolün Atlantik Okyanusu’na döküldüğünü söyledi.
Ibama, web sitesinde yaptığı açıklamada, yetkililerin 8 Kasım ile Salı günleri arasında her gün 8,400 ila 13,800 galon petrol sızdığını söyledi. Chevron, toplam 16.800 ila 27.300 galonun okyanusa sızdığını söyledi.
Yetkililer, neredeyse tamamen yerle bir olan sızıntının nedenini soruşturuyorlar, fakat Ibama ifadesi bunun sondajın bir sonucu olduğunu söyledi.
Brezilya’nın federal polisi, sızıntı hakkında bir soruşturma açan bir yetkili, Chevron “yapmak için lisanslı olduklarından yaklaşık 500 metre daha delinmiş” dedi.
Sızıntı Rio de Janeiro’nun 230 mil kuzey doğusunda bir sondaj bölgesinde meydana geldi.
Rio eyalet çevre bakanı Carlos Minc daha önce yaptığı açıklamada, sızıntının Chevron’dan daha büyük olduğunu ve şirketin daha fazla şeffaf olmasını istediğini söyledi. Globo TV ağına “Bunu önemsizleştiremeyiz” dedi. “Gerçekten çok ciddi ve henüz tüm sonuçları bilmiyoruz.”
Sızıntı bölgesinde deniz yaşamı sızıntıdan etkilenecek, dedi Minc, balinaların dökülme alanı boyunca kuzeyden güneye göç ettiğini de sözlerine ekledi.
Ibama, kıyıdan uzaklaşan petrol tabakasının 11 mil kadar büyüdüğünü söyledi. Yağın çoğu, yaklaşık üç fit kalınlığında bir tabakada sondaj teçhizatının etrafında yoğunlaştırılmıştır.
Chevron, “şimdiki tahminler petrol yüzeyinin parlaklığını 65 yüzeyden daha az olacak şekilde yerleştiriyor” dedi.
Şirket, yüzeyden petrol toplamak ve kayganlığı izlemek için dönen bir gemide 18 gemiye sahip olduğunu söyledi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.