Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bir çocuğun tasarrufundan en iyi şekilde yararlanmak

  • Listed: 10 Ekim 2017 05:45

Description

Bu yıl, tasarruflarınızla ilgili en iyi anlaşmayı elde ettiğinizden emin olmanız önemlidir, çünkü bir anlık erişim çocuk tasarruf hesabındaki ortalama oran son 12 ay içinde yüzde 74 oranında düştü.
MoneyExpert finansal web sitesinin araştırmalarına göre anında erişim imkânı sunan tipik bir çocuk hesabı şimdi sadece yüzde 1,12 ödüyor. Devlet destekli Çocuk Esirgeme Fonları da faiz oranlarının düşmesi nedeniyle vuruldu. MoneyExpert’in Pierre Williams, “Tasarruf oranları son bir yıldır yönetim kurulu genelinde keskin bir düşüş yaşadı” diyor.
“Ancak hiçbiri çocuk hesaplarından daha şiddetli vurulmadı. Çocuklarımıza yağmurlu bir gün için tasarruf etme değerini düşürmeye çalıştığımız için gerçek bir utanç “dedi. Yağmurlu günler, çocuklarınızı kendiniz de kurtarmaya ve kendiniz için para koymaya teşvik etmenin hayati bir sebep değildir .

    Geçen sonbaharda üniversiteye başlayan öğrencilerin dörtte biri, Yatırım Şirketleri Birliği’nden alınan verilere göre, eğitimlerini 20.000 Pound’luk borçlarıyla tamamlamayı bekliyorlardı. Dolayısıyla, çocuklarınız üniversiteye geldiğinde, onlardan bir miktar tasarruf sağlaması ikramiye olur.
İstatistiklerin gösterdiğine göre, Britanya’nın çocuk adına tasarruf sağlama hizmetinin neredeyse üçte biri, kredi sıkışıklığının başladığı günden bu yana koydukları tutarı azaltmak zorunda kaldı.
Dolayısıyla, çocuklarınızın parasının mümkün olan en iyi getiriyi elde etmesini sağlamak bu nedenle her zamankinden daha önemlidir.
Çocuk Vakfı Fonu (CTFs), çocuklar için devlet destekli tasarruf ve yatırım hesaplarıdır. 1 Eylül 2002’de veya sonrasında doğanlar, Hükümet’ten hesap açmaları için 250 sterlin tutarında bir kupon aldı ya da alacak. Çok düşük gelirli ailelerin çocukları için bu kuponun değeri £ 500’a yükselir ve Hükümet, çocuğun yedi yaşına geldiğinde ikinci bir taksitte £ 250 veya £ 500 ödemesi sözü verdi. Bu durumda ebeveynler ve diğer akrabalar her yıl en fazla 1.200 £ katkıda bulunabilir.

    CTF’nin fikri, çocuğu, yetişkin yaşlarını başlatmak için kullanabilecekleri bir yuva yumurtasıyla donatmaktır; bu nedenle, fonlar dönüşene kadar dokunulamaz. CTF’li çocukların ebeveynleri veya velileri, hangi hesap tipine karar verebilir Çocuğun adını açmak için. Henüz yatırım yapmayı seçmezseniz ne kadar erken yaparsanız o kadar iyi olur. Zaten fiş için bir ev seçtiyseniz ve geçiş yapmak istiyorsanız, CTF’ler buna izin vermek için esnektir.
Chelsea Financial Services’ın Darius McDermott, “CTF hesabının üç farklı türü var; tasarruf hesapları, hisse bazlı yatırım hesapları ve sözde paydaş hesapları.

    “Seçtiğiniz kişi, paranın büyümek için daha iyi bir şans vermesi için nasıl bir risk almak konusunda kendinizi nasıl hissettiğinize bağlı.
“Bir ebeveyn, kupon yayınlandıktan sonra bir yıl içinde bir hesap seçmezse, Hükümet onlar için karar verir ve bir paydaş CTF’sini seçer” Pay sahibi hesabı ile para başlangıçta hisse senedi ve hisse yatırılır ancak daha güvenli bir şekilde 18 yıllık dönem yaklaşırken yatırımlar. Bu, daha sonraki yıllardaki bir piyasa çöküşüyle ​​kazanılan kazanımları önlemek içindir.
Bununla birlikte, mali danışmanların çoğu, en azından ilk yıllarda, borsa getirileri gibi, doğrudan yatırım temelli bir hesaba yönelmenizi önerir. Çocuğunuzun yetişkin yaşamlarında genellikle daha iyi bir başlangıç ​​yapmalarını sağlamak için nakit bazlı tasarruf hesapları tarafından üretilenleri yener. Özellikle mevcut düşük faizli ortamda, uzun vadede.

    Yüzde 2,1’e kadar nakit hesabına sahip olan Ulusal Binalar Topluluğu, CTF’ye hak kazanan ilk çocukların, 18 yaşına ulaştıklarında nakit bir CTF’ye neredeyse 24,000 sterline sahip olabileceğini tahmin ediyorlar; Her yıl hesaba katın.
Fakat bir yatırım CTF’sine ayda £ 100 eklediyseniz, o zaman yılda yüzde 7’lik bir getiri varsayarsak, çocuğun 18 yıl sonunda 34.000 £ alacağı varsayılır. McDermott, “Yatırımcıların sağlam kayıtlarla kanıtlanmış fon yöneticilerine erişebilecekleri paydaş olmayan CTF’leri tercih ediyoruz” dedi. CTF tavsiyeleri, her ikisine de CTF sağlayıcısı aracılığıyla erişilebilen Invesco Perpetual Income ve Gartmore Avrupa Seçilmiş Fırsatlar fonu. Çocuklar Karşılıklı.

    En önemli mesaj, mümkün olduğu kadar çok yatırım yapmaktır. Yılda yüzde 7’lik bir yatırım hesabı bile olsa, ek bir katkı yapılmadıysa, toplam 18 yıl sonra toplam 1.040 £ olur. Nationwide’un nakit hesaplarında, hesapların 700 dolardan daha düşük bir bakiyeye sahip olacağı gösteriliyor.
Nationwide’ın Andy Hutchinson: “Herkesin bir CTF’ye yıllık 1,200 £ katkı yapması mümkün olmadığı halde ayda sadece 20 sterlin tasarruf ettirmek, 1 Eylül 2002’de doğan bir çocuğun nakit CTF’ini yine de £ 18.45’e ulaştıklarında 5.454.68. ”
Bir borsa ile ilgili planı seçerseniz, önce bağımsız finansal danışmanlık almalısınız ve tüm ebeveynler CTF’sini yılda bir kez izlemelidir.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.