Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Berlusconi, maflyayla bağlantı kuruyor, hitman diyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 12:30

Description

Bay Berlusconi, en son fırtınayı başlattığı iddiaları, skandalın sekteye uğrayan liderliğini sallamak için reddetti.
Gaspare Spatuzza, 2004’te Sicilya Mafyası ile ilişkiden suçlu bulundu ve dokuz yıl hapis cezasına çarptırılan Berlusconi’nin yakın bir politik ortağı olan Senatör Marcello Dell’Utri’nin temyiz davasında kovuşturma tanıkları olarak delil sundu.
Birkaç cinayet için ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Spatuzza, 1993’te patronu Giuseppe Graviano tarafından mağaranın Berlusconi ile Mafya’ya destek karşılığında “menfaat sağlayacak” bir anlaşma yaptığını söylediği mahkemeye verdiği demeçte, seçimler. Medya patronu, birkaç ay sonra siyasete girdi ve 1994 seçimlerinde ilk dönemini birinci seçti.
Bay Berlusconi ve Bay Dell’Utri, iddiaları gülünç ilan etti ve Mafya ile olan bağlantıları reddetti.
Spatuzza’nın iki saatlik görüntüsünün çoğu canlı TV yayınlandı. Spatuzza, mahkemeye gizlemek için kurulan beyaz bir ekranın arkasından ve yüksek güvenlikli bir Torino mahkeme salonunda üniformalı ve düz giyimli polislerle çevriliydi.
Spatuzza, Palermo’daki en üst Mafya patronu Graviano tarafından emredilen ve Roma, Milano ve Floransa’da ölümcül bombalamalar içeren 1993 terör kampanyasına katılan mafyadan biriydi. Graviano 1994 yılında tutuklanmış ve saldırılar nedeniyle hüküm giymiştir. Spatuzza 1997’de tutuklanmıştı. 1993 bombardımanını planlayan toplantılarda Graviano, Spatuzza’ya “Cuma günü hapishanelerden başlayarak bize her türlü yararı sağlayacak bir şeyler var” diye belirtti.
Graviano, daha sonraki bir toplantıda, Roma’nın çarpıcı Via Veneto’daki kafede, Spatuzza’ya Bay Berlusconi ile bir anlaşma yaptığını ve Dell’Utri’nin gittiği gibi davrandığını söyledi. Spatuzza, “Graviano, bu insanların ciddiyetleri sayesinde istediğimiz her şeyi elde ettiğini söyledi.” Dedi. “Hemen ülkeyi elimizde tutuyorlar.” Spatuzza, patronun, konuşmakta olduğu Bay Berlusconi’nin medya patronunun imparatorluğunun bir parçası olan TV kanallarından birine atıfta bulunarak “Canale 5’den birisi” olduğunu doğruladığını söyledi.
Bay Dell’Ütri, duruşmanın ardından ifadenin Bay Berlusconi hükümetine saldırmak için politik bir taktik olduğunu söyledi. Bay Berlusconi, “karakter, duyarlılık, zihniyet, eğitim, kültür ve siyasi taahhüt açısından Mafyadan en uzakta olan kişi” olduğunu söyleyerek Spatuzza’nın iddialarını “inanılmaz” olarak reddetti.
Bay Berlusconi, Milan’daki ayrı, ilişkisiz mahkemelerde vergi kaçakçılığı ve yolsuzluklarla suçlanıyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.