Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bebeğe lapası verin ‘astıma karşı koruyun’

  • Listed: 10 Ekim 2017 18:25

Description

Bilim adamları tarafından yapılan bir araştırmada, erken bebeklerin pürüstü veya diğer yulaf esaslı gıdalar tanıtıldığında, bu durum gelişme ihtimalleri o kadar düşük olur.
Araştırmaları, çocuklukta astım riskini, daha sonra kendilerine tanıtılanlara kıyasla, ilk kez yulaf ebeği bebeklere ulaşmadan bebeklerde neredeyse üçte iki oranında azalttığını gösteriyor. Ancak bulgular katı gıdaları sunmadan önce altı ay emzirmeyi öneren Sağlık Bakanlığı yönergeleri ile çakışıyor.
Finlandiyalı bilim adamları, 1996 ile 2000 yılları arasında neredeyse 1,300 çocuğu inceledi. British Journal of Nutrition’da yayınlanan sonuçlara göre, ilk birkaç ayda püresi olan bebeklerin göğüs hastalıklarında yüzde 64 oranında daha az göğüs rahatsızlığı vardı. veya daha sonra başladı. Ekip ayrıca, erken yaşlarda balık beslenen bebeklerin beş yaşına gelindiğinde saman nezlesi oranlarının çok daha düşük olduğunu keşfetti.

    Araştırmacılar, “Bulgularımız, bebeklik döneminde yulafın erimesinin ertelenmesinin bazı çocuklarda beş yaşına kadar astım riskini artırabileceğini ima ediyor.
“Hayvan ve hücre deneyleri, yulafın bağışıklık sistemini etkileyebileceğini ve anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğunu gösteriyor.”
İngiltere’de en az 1.1 milyon çocuk, yılda yaklaşık 40 genç öldüren astımdan mustarip. İngiltere’de Astım, genç gençlerde Britanya’nın “şiddetli hırıltı” dünyasında en yüksek orana sahip olduğunu söylüyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.