Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

BBC ‘kaliteye daha fazla odaklanmalıdır’

  • Listed: 10 Ekim 2017 10:05

Description

İngiltere yayıncılığının geleceği ile ilgili bir raporda Politika Değişimi raporunda BBC, spor haklarında harcadığı kaynakları, diğer kanalların yayınlayacağını söylediği 16 ila 35 yaş arası popüler eğlenceleri ve popüler eğlenceleri düzenlemeye çağırdı.
Ticari planları “sıkıştırmak” yerine, rapor, BBC yönetiminin, diğer kanallardaki kamu hizmeti yayıncılığı (PSB) programlarının eş finansmanında toplam lisans ücreti gelirinin% 5’ine kadar harcaması gerektiğini savundu.
Raporda, hem iç hem de dış kaynaklı BBC kaynak tahsisi için daha büyük bir rekabet unsuru olması gerektiğini belirtti.
Örneğin, BBC, Kanal 4 veya E4’te ilk kez gösterilen programlara bir miktar yatırım yapmanın 16 ila 35 yaşına ulaşmanın BBC3’e para harcamaktan daha iyi bir yol olabileceğine karar verebileceğini iddia etti.
Raporda, şirketin geniş kitleleri kovalamaya yönelik bir “önyargı” değil, kaliteyi ve ayırt ediciliği en üst düzeye çıkarmaya odaklanması gerektiği belirtildi.
Geçtiğimiz hafta BBC’den ayrıldığını duyuran Jonathan Ross’un yıllık 6 milyon sterlin maaşının altını çizdi. Raporda “Sorun, BBC’nin ödedikleri kadar değil, BBC’nin ilk önce teklif verme halkasında yaptığı şey” dedi.
Şirketin ticari bir kolu olan BBC Worldwide tamamen özelleştirilmeli iken, Politika Değişimi, kurumun yönetim organı olan BBC Trust’a bir BBC Ortak Kurulu ile hurdaya çıkarılarak yerine konması çağrısında bulundu.
Trust’ın, Sachsgate gibi skandallar tarafından sarsılan şirketi yeterince hesaba katamadığını savundu. Kültür Sekreteri Ben Bradshaw, Kültür Sekreteri Ben Bradshaw’ın Güven’in kaldırılacağını ve şirketin muhtemelen “makul genişleme” sınırlarına ulaştığını söylediğini ve BBC Trust’un uzun vadede “düzenleyici ve ponpon kız” olarak sürdürülebilir olmadığını ileri sürdükten sonra çağrı geldi. .
Raporda ayrıca, Hükümet’in süper hızlı genişbant alanını finanse etmek için planladığı “geniş bant vergisi” nün, gerekli olduğu gösterilse, genel vergilendirmeden alındığı ve finanse edildiği belirtildi. Bu arada, Kanal 4 2012’de özelleştirilmeli ancak en az 10 yıl kamu hizmeti yayın lisansı almalı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.