Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bankalarda ABD tarzı vergi yok – Darling

  • Listed: 10 Ekim 2017 12:50

Description

Barack Obama, finansal kuruluşlara, sektörü çökertmekten kurtarmak için harcadığı en az 90 milyar ABD doları (55,3 milyar sterlin) vergi mükellefi parasını telafi etmek amacıyla yükümlülükleri üzerinde% 0,15 faiz yüklemesi yapacak.
Ancak İskoçya Kraliyet Bankası Edinburgh HQ’sunu ziyaretinden sonra İskoç’la konuşan Bay Darling, o rotadan aşağı inmeyeceğini ısrarla belirtti.
“Hayır, bilmiyoruz, Amerikalılar farklı bir şeyler yapıyor” diye belirtti. İngiltere, sorunlu bankalarda gelecek yıllarda satılabilecek hisse almıştı.
Bankalara karşı ek önlem almak için talepler Cuma günü ABD bankacılık devi JP Morgan Chase’in 2009 yılında karını ikiden fazla katladığı ve tampon ödemesi, ikramiye ve menfaatlerin% 18 arttığı açıklandı.
Darling geçen ay bonuslarda% 50 vergi açıkladı ancak bankaların mega ödemeleri sürdürmesi ve personele ödemeleri azaltmak yerine vergiyi kesmesi bekleniyor.
İşçi Partisi Genel Sekreteri John Mann şunları söyledi: “Obama’nın bankacıların ikramiyelerine vergi yüklemesi ilkesini kopyalama imkânımız var. Bankacılar artık Amerika dışındaki ülkelere gidecekleri bahanesini kullanamaz; çünkü Amerika yapıyorsa büyük yatırım bankalarının çoğunun olduğu yerlerde – o zaman gitmek için başka bir yer yok “dedi.
Darling, ABD’yi gölge şansölyesi George Osborne’ın ABD tarzı bir vergi desteği için tekrarladığı şekliyle ABD kopyasını reddetti. Ancak yalnızca büyük ekonomilerde uygulanması için uluslararası anlaşma sağlanabilseydi.
Uluslararası Para Fonu, Kasım ayında G20 maliye bakanları toplandığında Başbakan Gordon Brown’un öne sürdüğü reform seçenekleri arasında yer alan böyle bir “çözüm fonu” nın ihtimalleri konusunda Nisan ayında rapor edecektir.
İşletme Sekreteri Lord Mandelson, Daily Telegraph ile yaptığı röportajda, bankaların% 50 vergi rağmen ikramiyeleri geri almama kararlarını “yansıtması” gerektiğini söyledi. “Nokta, bankaların davranışlarını değiştirmekti: Bonus muhafaza edildiğinde ve bankalar masraflarını karlarından ödemek için seçtikleri sürece derhal yapılan etkinin davranışlarını değiştirmediğini iddia edebiliyoruz” dedi. “Bu, bankaların üzerine düşünmesi gereken bir şey.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.