Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Avrupa’da zafer! AB bütçesi dondur

  • Listed: 30 Mart 2018 18:52

Escort İlan Açıklaması

Avro-milletvekilleri ve Avrupa Komisyonu, ulusal AB bütçe katkılarıyla ödenecek olan iki kattan fazla bir artışla mücadele ediyordu. Ancak, AB de dahil olmak üzere kemer sıkma tedbirleri uygularken AB’nin yükselmesine izin vermeyecekleri konusunda ısrar eden bir grup hükümet tarafından yenilgiye uğradı. evde.
İngiltere’yi müzakerelerde temsil eden Hazine Mark Hoban’a Mali Sekreter, İngiltere için “mükemmel” bir anlaşma olduğunu söyledi.
Yetkili, söz konusu savaşın AB’nin 2014-2020 dönemi için yedi yıllık harcama programına geçeceğini söyledi – bunun için Komisyon son yedi yıla oranla% 11’lik bir enflasyon artışı talep etti.
AB Komisyonu Komiseri Januz Lewandowski, Komisyon’un% 4,9’luk bir artışla ilgili iddiasını yitirdiği 2012 anlaşmasına odaklanarak, sonucun “açıkça bir kemer sıkma bütçesi” olduğunu söyledi. Bu, Brüksel ‘in hepsine ulaşmak için yeterli paraya sahip olmayacağı anlamına gelebilir gelecek yıl AB fonlarının alıcılarına olan mali taahhüdü.

    Avro-milletvekilleri Komisyon’un% 4.9’undan fazlasını istemiş ve AB politika harcamalarının – çoğu üye devletlerde hibe ve sübvansiyonlarda yeniden dağıtıldığı – ulusal bütçe kesintilerinin duruşunu alabileceği gerekçesiyle% 5,2’lik bir bütçe artışı talep etmiştir. birçok alanda.
% 2’lik bir artışla sonuçlanan nihai anlaşma – gerçek şartlı dondurma – AB’ye 2012 bütçesi 129 milyar avro (110 milyar sterlin) veriyor.
Bakanların Komisyona ve MEP’lere verdikleri tek imtiyaz, İngiltere bütçesinin 200 milyon Euro’ya kadar çıkarılması için 2011 bütçesine “değişiklik” oldu.

    Fakat Bay Hoban son sonucu bir zafer olarak gördü:
“Bu, İngiltere için mükemmel bir anlaşma. Avrupa Komisyonu ve Avrupa Parlamentosu’nun enflasyona karşı koyma önerilerini durdurduk ve Hükümetin AB bütçesini gerçek anlamda dondurmaya söz verdik.”
Şöyle devam etti: “Bu süreç boyunca, üye devletlerin evde harcama konusunda zor kararlarla karşı karşıya kaldıklarında, bu gerçekçi olmayan talepleri karşılayamadığımızı ileri sürdük.
Diyerek şöyle devam etti: “Bu anlaşma, Avrupa Parlamentosu’nun% 5.2 ‘sinin çok altında ve Komisyon tarafından önerilen% 4,9’ un çok altında. Ayrıca, 2005 yılında kabul edilen maksimum tavandan 12 milyar avro (Â £ 10 milyar avro) daha az.”

    Ve şu uyarıda bulundu: “Ayrıca, önümüzdeki yedi yıllık bütçede, makul olmayan yükselişlere karşı benzer fikirlere sahip üye ülkelerle de sıkı savaşacağız.”
Sadece geçen ay, Avrupa bakanı David Lidington, uzun vadeli bütçede önerilen yükselişin “şaşırtıcı” olduğunu söyledi.
Brüksel ziyareti sırasında şunları söyledi: “Bir kuşağın en büyük mali kriziyle karşı karşıyayız. Buna cevap vermenin yolu bütçe kısıtlamasıdır ve Avrupa halkı her zamanki gibi bir AB bütçesini kabul etmeyecektir”.
Hazine tahminlerine göre,% 11’lik bir artış, 2012-2020 yılları arasında İngiltere’nin AB kedisine yaptığı katkılara yılda 1.4 milyar sterlin ekleyecektir.

    Lidington, “Bazılarının yedi yıllık bütçedeki artıştan ötürü talepleri şaşırtıcı, açık ve bazı AB kurumlarının AB ‘den hükümetler ve hane halkları tarafından alınacak zor finansman kararları ile nasıl başa çıktığını gösteriyor” dedi.
Başbakan David Cameron, sert baskı altındaki Britanyalıların, öngörülebilir gelecekte, yalnızca euro harcamalarındaki enflasyon artışının üzerinde hiçbir şey anlamadığını söyledi.
Uzun vadeli bütçeye ilişkin bir anlaşma muhtemelen önümüzdeki yılın bitiminden önce gerçekleşmeyecek, ancak İngiliz bakanların kemer sıkma işleminin erken bir işaretini düşürme endişesi artık 2012 bütçe sonuçlarına göre yükseldi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.