Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Aşırı havalarda ‘fiyatları yukarı itmek’

  • Listed: 30 Mart 2018 22:28

Escort İlan Açıklaması

İklim değişikliğiyle daha yaygın hale gelmesi muhtemel olan kuraklık ve sel gibi aşırı havalar gıda fiyatlarını artırıyor, uyarıldı.
Yardım ajansı Oxfam, artan fiyatların dünyanın birçok yerinde gıda güvenliğini tehdit ettiğini, yoksul insanların kendilerini ve ailelerini beslemeye yönelik gelirlerini daha fazla harcayarak yoksulluk ve yoksulluğa sürüklediklerini söyledi.
Fiyat artışları, geçen yılki kuraklık, sıcak hava dalgası ve Rusya’daki yangınlar gibi dünya hava fiyatlarının% 85’e varan oranlarda artması ve Güney Doğu Asya’daki bu yılki muson selleri gibi aşırı hava olaylarından kaynaklanıyor. Kamboçya, Vietnam ve Tayland’da% 19 ve% 30.
Hem Afrika Boynuzu hem de Afganistan’daki insanlar, bölgelerindeki kuraklık nedeniyle gıda sıkıntısı çekiyor ve buğday, sorgum ve mısır fiyatlarında dalgalanıyor.
Oxfam, son iklim bilimini değerlendiren Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli’nden (IPCC) bir raporun ardından uyarıyı yayınladı ve etkilerin yükselen sıcaklıkların bir sonucu olarak hissedildiğini gördü.
Raporda, dünya çapında sıcak günlerin sayısında ve Kuzey Amerika, Avrupa ve Avustralya gibi bölgelerde görülen artışlar görülürken, dünyanın bazı bölgelerinde şiddetli yağış artışı ve diğerlerinin daha uzun ve yoğun kuraklık görüldüğü bildirildi. Bilim adamları, bu yüzyılın sonlarına doğru, sıcak dalgaların sıklığının, önümüzdeki yıllarda yüksek seviyede sera gazı emisyonları varsa, şiddetli yağmurun daha sık ortaya çıkmaya başladığı durumlarda yükselmeye başladıklarını söyledi.
Güney Afrika’nın Durban kentinde düzenlenen BM iklim müzakerelerinin son turu öncesinde Oxfam, aşırı hava olaylarının sayısının artmasının, büyümeye ya da yiyecek almaya çalışan aileler için felaket getiren sonuçlar doğuracağı konusunda uyardı.
Oxfam’dan Kelly Dent şöyle dedi: “Afrika ve Güney Doğu Asya’dan Rusya ve Afganistan’a kadar, bir yıl boyunca sel, kuraklık ve aşırı ısı, on milyonlarca insanı açlık ve yoksulluğa itmeye yardımcı oldu. iklim değişikliği hız kazanırken, tarım da ısını hissediyor. Hükümetler, gıda tedarikimizi korumak ve milyonları açlıktan ve yoksulluktan kurtarmak için Durban’da harekete geçmeli. ”
Oxfam, Durban’daki iklim müzakerelerindeki müzakerecilerin yasal olarak bağlayıcı bir iklim değişikliği anlaşmasını desteklemeleri ve müzakereleri mümkün olan en kısa zamanda sonuçlandırmayı kabul etmelerini talep ediyor. Hükümetler, söz konusu ülkelerin halihazırda vaat ettikleri emisyon kesintileri arasındaki uçurumu kapatmak için kararlı bir şekilde hareket etmeleri gerekiyor. endüstriyel sıcaklık seviyelerinin üzerinde 2C’den daha fazla yükselen küresel sıcaklıkları durdurmak için gereken azaltma ölçeği.
Uluslararası Kalkınma Sekreteri Andrew Mitchell şunları söyledi: “İngiliz yardımı halihazırda iklim değişikliğinin yıkıcı etkisiyle en fakir ve en savunmasız başa yardım ediyor: Kanıtlar açık: Değişen bir çevre tarafından en çok etkilenen dünyanın en fakir ülkesi. en fakir ülkelere düşük karbonlu teknolojiden adapte olma ve fayda sağlamak için ihtiyaç duyulan acil işleri yürütme konusunda yardımcı olmaya devam etmemiz hayati önem taşıyor. ”

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.