Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Arkadaşınızın karısını fidye planında öldüren canavar için hapis

  • Listed: 10 Ekim 2017 08:20

Description

Roshan Dantis, Humus Şah’ı evinde boğmaya başlamadan önce korkunç bir suç romanı ilham aldı ve parçalanmış kalıntılarını terk etti.
30 yaşındaki çocuk, Nepal’in annesinin ölümünü titizlikle planladı, bir “cinayet kiti” satın aldı ve sınıf arkadaşının eşi kaçırılmış gibi fidye hazırladı. Fikirleri, Kathy Reich’in The Devil Bones adlı romanından aldı; bir dizi romanın parçası ABD televizyon dizisi Bones’a vuruldu, kurbanların başı kesildi veya ekstremiteler koptu.
Hint kökenli Dantis, kendisinin çerçeveli olduğunu iddia etti ve gizemli bir silahlı kişi onu bedenini çıkarmak için Bayan Shah’ın evine bırakmasını emretti. Ancak Glasgow Yüksek Mahkemesi’ndeki bir jüri, geçtiğimiz yıl 1 Haziran’da kentin Dennistoun bölgesinde cinayeti mahkûm etmesi için iki saatin altında kaldı. Ayrıca, adaletin sonlarını atmaya ve Bayan Şah’ın kocası Nagendra’dan bir televizyon ve para çıkarmaya çalışmaktan mahkum edildi.

    Hakim Lord Pentland hayat için Dantis’i hapse mahkûm etti ve daha sonra sınırdışı edilmesini önerdi. “Khusbu Shah, kocası en yakın arkadaşlarından biri olan canlı ve sevecen bir genç anneydi” dedi katil. “Onu boğdun ve başını ve ellerini kestin. Bu suçun tam nedeni bilinmemektedir.
“Ancak sebebiniz ne olursa olsun, bu suçu önceden önceden planladınız ve bu planları soğukkanlılıkla yürürlüğe koydunuz.” Strathclyde Üniversitesi’ndeki Bay Shah ile tanışan Dantis, çiftin bir restoran kurma planlarını duyduktan sonra kıskançlandı.
Bay Shah ve eşi, yarı zamanlı bir muhasebe öğrencisi, ikinci el bir araba ve pahalı geniş ekran televizyon satın almıştı. Dantis, suçundan dolayı alışveriş listelerini derledi ve bir Çin süpermarketinden bir et almıştı. Ayrıca cinayet, patoloji ve adli tıp tespiti hakkında The Devil Bones ve diğerleri de dahil olmak üzere kütüphane kitaplarını ödünç aldı.

    Bayan Shah, dört yaşındaki oğlu Nikhil’i kreşe götürmekten eve döndükten sonra Dantis vurdu. Daha sonra mağdurunun kocasına kaçırıldıklarını iddia eden bir metni telefonundan gönderdi. Dedi ki: “Eşimiz ur var. Polisi arama, biz sizi izliyoruz. Kimseye söylendiğinde onu ve u’yu öldürürüz. Ur Hintli sınıf arkadaşı evde arayın ve ona 300 liralık ur TV satışı yapın. £ 120,000 ayarlayın ve derhal Londra’ya ilk trenle gidin. Uzlaşma yoksa hepiniz ölürsünüz. ”
İki gün sonra ikinci bir metin geldi: “Bu bizim son mesajımız. Aramayı vazgeçtik ve arkadaşımızı takip ediyoruz. Zaman ve para israfı. Bir daha bizden birşey demeyeceğim. 32 yaşındaki Bay Shah, yardım için Dantis’e döndü; ancak “arkadaşı”, kendisine polise gitmemesi ve talepleri kabul etmemesi gerektiğini söyledi.

    Mahkûmiyet sonrasında yaptığı açıklamada, Şah karısına övgüde bulundu. Dedi ki: “Onunla ilgili her şeyi özlüyoruz ve hep yapacağız. Acımasız, kötü bir adam tarafından vahşice öldürüldü. Nikhil, 23 yaşındaki annesini öldürmek zorunda kaldı. Keşke başka çocuğun da aynı acıyı yaşaması gerekmiyor. ”
Detektif Başmüfettişi Strathclyde Polis’ten Michael Orr, Dantis’i “İskoçya’nın bildiği en tehlikeli katiller arasında” tanımladı. Dantis, “Dantis, yargılama boyunca bir pişmanlık gösteremedi ve sürekli yalan söyledi ve hikayesini inanılmaz seviyelere çevirdi ve kendisini mahkumiyetten kurtarmak için” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.