Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Anti-Kaddafi güçler ilerlemeler kaydediyor

  • Listed: 31 Mart 2018 01:39

Escort İlan Açıklaması

Devrimci güçler, Muammer Kaddafi’nin Sirte kasabasının merkezine doğru ilerliyor, geri kalan sadakatçı savaşçıları sık sık tutuyorlar.
Anti-Kaddafi savaşçıları, Sirte’nin güney tarafındaki yayılan Ouagadougou Kongre Merkezi ve İbn Sina Hastanesi’ni ele geçirdiler.
Şimdi şehir merkezindeki Yeşil Meydan etrafında yoğunlaşan ağır sokak savaşlarında sadık insanlarla mücadele ediyorlar.
Hastanede yüzlerce yaralı sivil koridorlarda kalabalıktı. Elektrik veya su yoktur ve bir avuç dolusu tıp öğrencisi ve hemşireler tek sağlık personelidir.
Devrimci savaşçılar koridorları kontrol ederek kimliklerini kontrol ettiler ve Kaddafi savaşçıları olduklarından şüphelenilen bazı kişileri gözaltına aldı.
İsyancıların Kaddafi destekçilerinin en önemli kalesi olan Sirte’yi ele geçirememesi, Kaddafi karşıtı savaşçıların sermayeye el koymasından altı haftadan uzun bir süre sonra Libya’nın yeni liderlerinin seçimler için bir zaman çizelgesi belirleme ve demokrasiye geçişle ilerlemelerini sağladı. .
Kaddafi destekçileri aynı zamanda, devrimci güçlerin kısmen zorlu çöl tepeleri ve dik vadilerden kaynaklanan ilerleyen ilerlemelerden sonra önemli kazanımlar elde ettikleri Bani Walid’in iç bölgelerini de elinde tutuyor. Bani Walid’in eski rejimde üst düzey figürleri barındırdığı düşünülmektedir.
Geçiş liderliği, Sirte’nin yakalanmasından sonra kurtuluş ilan edeceğini açıkladı çünkü bu, petrol zengini Akdeniz kıyı ülkesindeki tüm liman ve limanları elinde tutacağı anlamına geliyor.
Libya’nın fiili lideri, Ulusal Geçiş Konseyi’nin başkanı Mustafa Abdul-Celil, Kaddafi karşıtı savaşçıların başkentin güneydoğusundaki Sirte ve Bani Walid’de büyük kazançlar elde ettiklerini söyledi.
Abdul-Jalil, Trablus’taki gazetecilere verdiği demeçte, “İnanıyorum ki, İnşallah, bu şehirlerin kurtuluşunun bu hafta içinde gerçekleşeceğini” söyledi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.