Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Aktivistler N-bitki protestosunu kutlar

  • Listed: 31 Mart 2018 00:12

Escort İlan Açıklaması

Bir nükleer enerji santralini kestiren protestocular, eylemlerinin yeni nükleer reaktörlere karşı muhalefete ışık tutmak için “olağanüstü bir başarı” olduğunu söyledi.
Yeni Nükleer ittifakın bir parçası olan birkaç nükleer karşıtı grubun üyeleri, EDF Energy’nin bölgeyi iki yeni reaktörle yenilemeye yönelik planlarını protesto etmek için Somerset’deki Hinkley Point santraline erişimi engelledi.
Stop New Nuclear, 200’den fazla kişinin barışçıl “direniş kutlaması” na katıldığını iddia etti – sadece bir tutuklama – EDF protestocuların sayısının 100’e yaklaştığını söyledi.
Yeni Nükleer sözcüsü Camilla Berens, EDF Enerji ve Hükümet’in ortaya koyduğu planlara karşı protesto gösterilerini ve İngiltere’nin yeni nükleer santrallere ihtiyaç duymadığına olan inançlarına dikkat çektiklerini söyledi.
“İleriye doğru hareket edemeyiz çünkü herkes nükleerin ışıkları açık tutmak için ihtiyaç duyduğu çizgiyi satın aldı” dedi.
“Bu bariz bir şekilde doğru değil, alternatifler olduğunu biliyoruz. Almanya gibi bir ülke bunu yapabilirse, İngiltere’nin takip edemeyeceği bir sebep yoktur.”
Hinkley, Haziran ayında Enerji ve İklim Değişikliği Dairesi’nin, inşa edilecek yeni nükleer santrallere uygun olarak onayladığı sekiz sahadan biriydi.
Hinkley Point C, proje olarak, 20 yıldan uzun bir süredir İngiltere’deki ilk nükleer santral olacaktır.
Diğerleri Bradwell, Essex; Hartlepool; Heysham, Lancashire; Oldbury, güney Gloucestershire; Sellafield, Cumbria; Sizewell, Suffolk; ve Wylfa, Anglesey.
Stop Nuclear, Nuclear Disarmament (CND), CND Cymru, Nükleer Enerji Ağı İngiltere, Kick Nuclear, Nükleer, Güneybatıya Kapanış Sizewell, Sizewell Blockaders, Trident Ploughshares ve Stop Hinkley dahil olmak üzere, İngiltere genelinde bulunan grupları kapsamaktadır.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.