Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

‘Açık gökyüzü’ ne rağmen uçuşlar kesildi

  • Listed: 10 Ekim 2017 13:45

Description

Havacılık veri şirketi OAG’den gelen istatistikler, Kuzey Amerika ve Batı Avrupa arasında bu ay yapılan havayolu koltuklarının sayısı 2009 Ocak ayında% 5 azaldığını gösterdi.
Kuzey Amerika-Batı Avrupa seferlerinin bu ayın ocak ayına göre% 6 oranında düştüğünü de ekledi.
Yıllarca süren müzakereler sonrasında ABD ve AB, 2008 yılı Mart ayında yeni anlaşma yapılmasıyla birlikte, daha fazla transatlantik güzergah açmanın ilk safhasını kabul ettiler.
Anlaşmanın bir kısmı, daha fazla havayolunun Heathrow’u transatlantik uçuşları için kullanmasına izin verdi.
OAG istatistikleri, Heathrow’un Ocak 2009 ile karşılaştırıldığında bu ayın tüm servislerinde% 2 daha az uçuş ve koltuk teklif ettiğini gösterdi.
Genel olarak, dünya havayolları bu ay 294 milyondan fazla koltuk teklif ediyor – Ocak 2009’dan bu yana% 3 daha fazla, küresel frekanslar ise% 2 artışla 2.37 milyon uçuşa çıktı.
Bu ay Avrupa’ya gidiş dönüşleri% 5, uçuşlar% 3, Ocak ayında 2009’a göre% 3 daha fazla.
Batı Avrupa-Afrika hizmetleri, Batı Avrupa ve Ortadoğu arasındaki sıklık ve kapasite bu ay% 7 artarken, uçuşlar% 19 ve koltuk sayısı% 18 daha fazla.
Batı Avrupa-Asya pazarında hafifçe düşüş var. Kuzey Amerika iç pazarında da uçuşlar% 2.7, koltuklar bu ay% 2.8 azaldı. Dünya çapında, düşük maliyetli havayolları, bu ay koltuk pazarının% 22’sini ve uçuşların% 19’unu paylaştı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.