Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

ABD’li birlikler için Yemen’de ‘plan yok’

  • Listed: 10 Ekim 2017 05:35

Description

People dergisine bu hafta sonlarında yayınlanacak bir röportajda Obama, el-Kaide faaliyetinin merkezinin Afganistan ve Pakistan arasındaki sınırda olduğuna hala inandığını söyledi.
O, “Bu kompleks bir dünyadaki olasılıklarını hiçbir zaman kesinlikle ekarte etmedim” dedi. Ancak Somali gibi ülkelerde Yemen gibi ülkelerde uluslararası ortaklarımızla çalışmak bu noktadan daha etkili oluyor “dedi.
Arap yarımadasının en altındaki Yemen’de ve Ortadoğu petrol alanlarına yapılan önemli küresel nakliye güzergâhlarında eleştirel olarak bulunan Somali’de terör endişeleri artmaktadır. ABD’li yetkililer, Detroit’teki uçaktaki şüphelinin Yemen’de El Kaide eğitimini aldığına inandıklarını söylediler.
Obama şunu ekledi: “Bu bölgelerde ABD çizmelerini yere göndermeme niyetim yok.”
Irak’taki ve Afganistan’daki savaşları denetleyen General David Petraeus, Yemen’in dışişleri bakanı tarafından “Yemen’in Amerikan kara birliklerinin kurulmasını istemediğinden oldukça emin” dedi ve bu bizim için kesinlikle iyi bir yanıttı.
Petraeus Pazar günü yayınlanan bir röportajda “Her zaman ev sahibi bir ulusun bir sorunun kendisiyle baş etmesini istiyoruz” dedi. Yardım etmek istiyoruz, yardım ediyoruz. ”
Müşterek İşler Genel Sekreteri Amiral Michael Mullen, CNN’e şunları söyledi: “Şu anda, oradaki her türlü çizme ABD açısından bir olasılık değil.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.