Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

ABD Guantanamo’yu Haiti’ye hazırlıyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 18:55

Description

Amiral Thomas Copeman, her biri 10 kişiyi elinde tutabilecek yaklaşık 100 çadır kurulmuş ve otoritelerin 1000’den fazla vatandaşı Haiti vatandaşlarının vatanlarını terk etmeleri ve denizde tutuklanması durumunda karşı karşıya kaldıklarını belirtti.
ABD’li yaklaşık 200 kişinin bulunduğu Guantanamo’daki terör zanlılarına yönelik gözaltı merkezini yöneten görev gücü komutanı Amiral Copeman, yetkililer tuvalet tesislerini de denedik ve yatakları ve diğer malzemeleri toplayabildiğini söyledi.
Haiti’li göçmenler, Guantanamo Körfezi boyunca iki buçuk mil su ile ayrılan gözaltı merkezine tabanının karşı tarafında tutulacak ve tutuklularla hiçbir temas kurmayacak.
ABD göçmenlik yetkilileri, yasadışı Hait göçmenlerin Amerika’da geçici olarak yaşama ve çalışma imkânı tanıyacak bir hükümet atama başvurusunu hızlandıracaklarını, ancak 12 Ocak depreminin gerçekleştiği gün ABD’de olsaydı derler.
Güneydoğu Küba’daki ABD üssü, 200 mil uzaktaki Haiti’deki yardım çalışmalarına malzeme ve personel taşımak için de kullanılmaktadır.
1990’ların başında, on binlerce Haiti tekne gemisi Guantanamo’da evlerine gönderilene kadar tutuldu.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.