Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

2010’u en iyi yılınız haline getirin

  • Listed: 10 Ekim 2017 06:50

Description

Yeni Yıl kararlarınız zaten zayıflamaya başladıysa ve pozitiflik kaybediyorsanız, bu basit beş puanlık planı izleyerek kendi inancınıza kola gerçek bir vuruş verin …
Olumlu olayları hatırlayın
En son ne zaman iyi bir şey yaptığınızı düşünün. Neler olduğunu unutmayın ve ayrıntılı olarak gözden geçirin. O zamanlar nasıl hissettiniz? Gururlu, mutlu ve heyecanlı mısın? Bu duyguları tekrar yaşayın. İyi şeyler yapabildiğiniz gerçeğini bekleyin. Kendine inancınız işaretlendiğinde bunu düşünün.
2 Başkalarından övgü kabul et
En son ne zaman birisi iltifat etti ya da övgü aldı? Olumlu bir şeyin farkına varmanın ne kadar iyi hissettiğini unutmayın. Elimizden gelenin en iyisini hissetmediğimiz zaman başkalarının bizi takdir ettiğini unutmak kolaydır. Başkalarının yaptıklarınızı fark ettikleri deneyimleri geri çağırarak kendi inancınızı arttırın.

    3 Zorlukları kabul edin
Herkes zorluklarla karşı karşıyadır ve çözüm bulmayı ertelemek kolaydır. Kapattığınız bir zorluğu düşünün ve şu üç sorunun cevabını verin: Neden kapatıyorsunuz? Bu konuda ne yapabilirsiniz?
Sorunla yüzleşir müsaade edersiniz? Bir sorunu çözmediğinizi anlamak, onu çözmek için çok önemlidir. Örneğin, reddedilecek durumda ücret artışını istemekten korkabilirsiniz. Bununla birlikte, işteki başarılarınızı düşünmek için zaman ayırırsanız ve iyi bir dava bir araya getirirseniz başarı ile daha fazla görüşme olasılığınız artar.

    4 Olumsuz sesini boşalt
Başınızdaki olumsuz sesin, arızalarınız hakkında dürüst olmasına izin verme. Bunun yerine, kendinize şunu söyleyin: “Kötü davranmıyorum.” Seçim sizin düşüncenizi değiştirme inancını buluyor.
5 Yararsız karşılaştırmalar yapmayı bırakın
Çoğu kişi kendilerini başkalarıyla karşılaştırmaya meyillidir, genellikle olumsuzdur.
Ancak, birine çok yakın olmadığınız sürece, gerçekten mutlu veya başarılı olup olmadıklarını ve bunun nasıl bir şey olduğunu bilemezsiniz
hayatınızla kıyaslanıyor. Dolayısıyla, kendi inancınıza kaçınılmaz olarak zarar veren karşılaştırmalar yapmanın hiçbir anlamı yoktur.

    Daha sonra, 2010’u en iyi yıl haline getirmek için bu beş temel stratejiyi kullanın.
1 Hedeflerini bilin
Süpürme çözünürlüğü nadiren saklanır. Eşinizle hiçbir zaman tartışmayacağınızı söylemek pek olası değildir; bunun yerine elde edilebilir bir hedef seçin ve ona ulaşmak için adımlar atın. Örneğin, amacınız aynı argümana tekrar tekrar sahip olmaktan vazgeçmek olabilir.
Sorunu çözmek için neler yapabileceğine karar verin. Eşinizle konuşun, dinleyin ve uzlaşmaya hazırlanın.
Açıkça iletişim kurun

    2010 yılından önce ne istediğinizi önemsemiyorsanız, net bir şekilde iletişim kurarak elde etmeniz olasıdır. Anlamlı sohbetler başlatmak için daima “İfadeler” kullanmaya çalışın. Örneğin, “Sanırım …” ya da “Bunu hissediyorum …” vb.
Bu şekilde söylediklerin için sorumluluk yüklemek, iletişiminizi daha net hale getirir. Diyeceğinizi söylemeden önce söylemek istediklerinizi prova edin. Bu, doğru çaldığını görmek için izin verir, bu nedenle dinlemek istediğiniz kişiye inandırıcı gelir ve teslimat güveni artar.
3 Fırsatları ele geçirme
Beklenmedik fırsatları kavramaya hazır olun. En az ihtimalle beklenirse, en iyi ihtimalin bazıları gelir. Esnek olabilmeniz için hazır olmalısınız ve içgüdüleriniz size bu fırsatı söylemenizi isterseniz diğer planları bırakmanız gerekir.

    4 Hayallerinizle fanteziler arasındaki farkı bilirsiniz
Karşılaştığım en az isteksiz insanların bazıları, beklentilerinin hayatın gerçeğinden daha fazla olduğu bir fantezi dünyasında yaşayan insanlar. Bir rüya görmek ve bunu başarmak için çalışmak, ancak sizi sürekli elde edemediğiniz bir şeyi isteyen bir döngüye sokan fantezileri kovalamak için başka bir şey.
5 Arızadan öğrenin
Her ne kadar bir şey plana gitmese de ona bir öğrenme deneyimi olarak davranmalısın.
Unutmayın, olumsuz yaşam deneyimlerinden bir şeyler öğrenebilirsiniz ve öğrendikleriniz size gelecekte baş etmenize yardımcı olacaktır.

    * Daha fazla ipucu ve tavsiye için drpam.co.uk adresini ziyaret edin.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.